• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C
Kategori Seçin:
Başkan Beyoğlu’ndan Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosuna ziyaret Başkan Beyoğlu’ndan Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosuna ziyaret

Diyarbakır’da ilk kez hizmet vermeye başlayan Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosunu ziyaret ederek Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliğine atanan İbrahim Yağlı’ya hayırlı olsun dileklerini ileten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, böyle bir hizmetin bölgede verilmeye başlanmasının çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 10 Eylül’de imzalanan kararnameyle Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliğine atanan İbrahim Yağlı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yağlı tarafından karşılanan Başkan Beyoğlu, Dışişleri Bakanlığı’nın gerek stratejik gerekse kültürel, tarihi ve ekonomik ilişkiler anlamında önem taşıyan Diyarbakır’da irtibat bürosu açmasının çok anlamlı olduğuna dikkat çekerek, bu durumun Diyarbakır ve bölge için büyük kazanç olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

“Diyarbakır’ın gelişmesine büyük katkı sunacak”

Diyarbakır’ın ve bölgenin gelişmesine, kalkınmasına büyük önem veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a böyle bir hizmeti kazandırdıkları için çok teşekkür eden Başkan Beyoğlu, “Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosu, inşallah bölgemizin hem iktisadi hem de dış dünya ile olan iletişiminde çok önemli bir misyonu yerine getirecek. Biz de bu önemli göreve atanan İbrahim Yağlı’ya hayırlı olsun temennisinde bulunmak ve desteğimizi ifade etmek üzere ziyarette bulunduk” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilcisi büyükelçi İbrahim Mete Yağlı da anlamlı bulduğu ziyaret nedeniyle Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

AMACIMIZ, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK AMACIMIZ, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası başkanı Cemil Değirmenci, İlimiz genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin denetlenmesi çalışmalarının, son derece önemli ve gerekli olduğunu belirtti. Açıklamalarda bulunan Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası başkanı Cemil Değirmenci, şunları söyledi: ‘Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı (DESOB) bilgisi dahilinde, İlimiz Valiliği tarafından verilen talimatla, kentimiz genelinde bütün berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde geniş kapsamlı denetimler başlatıldı.

BUGÜN START VERİLDİ

 İlimiz Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Hasan Basri Güzeloğlu tarafından kurulan ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Sanatkârlar Daire Başkanlığı birimi tarafından başlatılan denetimlere, bütün esnaf kardeşlerimizin yardımcı olmasını özellikle vurgulamak isterim. Bugün startı verilen denetimlerde öncelikli olarak temizlik ve hijyen koşulları incelenmekte. Bunun yanı sıra, Açma Ruhsatı, maliye ve kayıtları ile diploma gibi resmi evraklar incelenmekte, böylelikle haksız rekabetin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İlimizde faaliyet gösteren bütün meslektaşlarımızın bu denetimlere tabi tutulması, hem bizim, hem de vatandaşlarımızın faydasınadır. Amacımız, öncelikli olarak kayıt dışı çalışan ve haksız rekabet koşulları oluşturan kişilerin de kayıt altına alarak, haksızlığın giderilmesidir.

Aksi halde haksız rekabet oluşacak, esnaflarımız böylesi haksız koşullarda mesleklerini icra etmek zorunda kalacaklar. Bunun yanı sıra hizmet kalitesinin artırılması, temizlik ve hijyen koşullarının da olabildiğince azami seviyeye çıkarılması, her şeyden önce insan sağlığı açısından elzemdir. Bu konuda bizlere yardımcı olan başta İlimiz Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Hasan Basri Güloğlu ile, Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Sanatkarlar Daire Başkanı Hüseyin Paksoy ve tüm kurum müdürlerimize, sahada bulunan ekiplerimize, Esnaf camiamız adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Meslektaşlarımız şu hususu göz ardı etmesinler ki, İlimiz Valiliği talimatıyla bugün başlatılan çok yönlü denetimler hepimizin faydasınadır. 

Hem bizlerin, hem de vatandaşlarımızın. Bu nedenle iş yerlerimizi ziyarete gelecek olan ekiplere sunulmak üzere gerekli evraklarımızı hazırlayıp takdim edelim. Böylelikle haksız rekabetin önüne geçilmiş olacak, diplomasız çalışanlar varsa tespit edilecek, kayıt dışı çalışanlar sisteme dahil edilerek devletimizin de vergi kaybına uğramasının önüne geçilmiş olacak.

Denetimlere çıkan ekiplerimize, ilk olarak benim işlettiğim salondan başlamaları konusunda ısrarcı oldum. Sağ olsunlar beni kırmadılar. Rabbim’e, şükürler olsun denetlemeden alnımızın akıyla çıktık. Bütün meslektaşlarımız, kamu görevlilerine nezaket ve ilgi konusunda gerekeni yapsınlar. Sonuçta yapılan işlemler hepimizin faydasına’.


 ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Altunbay, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı Altunbay, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı

Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Altunbay,21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.


Basının demokrasilerin güvencesi olduğunu belirten Altunbay, 21 Ekim 1860 tarihinden bu güne 21 Ekimin ‘Dünya Gazeteciler Basın Bayramı’ olarak kutlandığını kaydetti. Altunbay açıklamasında; Kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunları dile getirmek, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden, zor şartlar altında çalışan kıymetli basın çalışanlarının kamuoyu için en değerli meslek gruplarının başında geldiğini ifade etti. Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Altunbay açıklamasının devamında; “Basın yayın kuruluşlarında fedakarca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak kurumlar ve toplum arasında köprü görevi gören, halkımızın ve bölgemizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif olarak görev alıp emek veren, tüm kıymetli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Bayramını kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diyerek’’ 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.

‘BASINIMIZ, TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİDİR’ ‘BASINIMIZ, TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİDİR’

ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, Bedirhan Akyol, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.


ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, Bedirhan Akyol, yayınladığı yazılı mesajında, basınımızın demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu kaydederek şu görüşlere yer verdi: ‘Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımız, demokrasimizin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir. Günümüzde baş döndürücü hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın kuruluşları, kişilerin her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak haberleşme özgürlüğünü sağlamaktadır. Görevlerini büyük bir emek ve hassasiyetle yerine getiren, meslek ilkelerine bağlı basın mensuplarımızın ifa ettikleri görev oldukça hassas ve yerine getirilme bakımından oldukça meşakkatlidir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın, Milletimizin Müşterek Sesidir’ veciz ifadeleriyle, basınımızın bu önemli misyonunu en güzel şekilde ifade etmiştir. Gece gündüz çalışan, demokrasinin yanında saf tutan, millet için yazan, emek veren tüm basın mensuplarımız, övgüyü hak etmektedirler. Tüm şartlar altında doğru, tarafsız, gerçek haber yaparak bizleri olaylar, haberler hakkında aydınlatan haberdar eden tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. Görevlerini özveriyle yerine getiren, ilkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren, tüm basın mensuplarımızın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü samimi duygularımla kutlar, çalışmalarında üstün başarılar dilerim’.

‘GAZETECİLERİMİZ, HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDİYORLAR’ ‘GAZETECİLERİMİZ, HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDİYORLAR’

Sur İşadamları ve Toptancılar Derneği (SİDER) Genel Başkanı, İş Kadını Şükran Yılmaz, yazılı bir mesaj yayınlayarak, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla, yazılı bir kutlama mesaj yayımladı.

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nün özel ve önemli bir tarih olduğuna dikkati çeken SİDER Genel Başkanı Şükran Yılmaz, gazeteciliğin özel bir meslek olduğuna dikkat çekti. Basın mensuplarının, son derece zor koşullarda, hatta bazen savaşların yaşandığı ortamlarda bile görevlerini başarıyla icra ettiklerini ve sık sık ölümle burun buruna geldiklerini belirten SİDER Genel Başkanı Şükran Yılmaz, mesajında şu görüşleri dile getirdi: ‘Gerçeğin ışığında yol almamızı sağlayan, objektif ve güvenilir haberciliği kendine ilke edinmiş tüm basın emekçisi kardeşlerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun. İletişimin temel taşlarından ve demokrasimizin işlemesini sağlayan en önemli kurumlarından birinin basın olduğu hepimizin malumu. Demokrasimizin temel taşlarından olan özgür haberleşmeyi ve toplumumuzun doğru bilgilendirmesini sağlayan değerli basın mensuplarımız, zaman zaman son derece zor koşullarda görev yapmaktalar. Halkımızın şeffaf, tarafsız güvenilir ve bir o kadar hızlı bir şekilde bilgilendirilmesi adına son derece önemli ve bir o kadar da saygın olan bu görevi ifa eden basın yayın çalışanlarımız, emeğin ve alın terinin adeta birer sembolü olmuş durumdalar. Bu vesileyle, bir kez daha 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, bütün basın emekçisi kardeşlerime sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım’.

Yılmaz AcuİZMİR ŞIMARIK KOKOREÇ, GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE DUALARLA AÇILDI. İZMİR ŞIMARIK KOKOREÇ, GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE DUALARLA AÇILDI.

Güneydoğu’nun en büyük metropol kenti konumunda bulunan Diyarbakır, son yıllarda büyük bir gelişme ve ilerleme kaydediyor. Bu gelişmeler kapsamında Diyarbakır’da hizmete giren İzmir Şımarık Kokoreç’ın açılışına, oldukça kalabalık bir davetli kitlesi katıldı.

15 yıllık kokoreç ve köfte ustası Murat Bağlan ve konusunda deneyimli ellerin hazırladığı birbirinden güzel ürünler, Diyarbakır halkının beğenisine sunuldu. Kokoreç, köfte, İzmir midye, tost, çorba gibi geniş ürün yelpazesiyle yemek kültürüne yeni bir soluk getirecek olan Şımarık Kokoreç, daha ilk günden vatandaşların büyük beğenisiyle karşılaştı.

 Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Murat Bağlan, ‘Kadirşinas Diyarbakır halkı, temizliğe ve hijyene son derece önem verir. Bizler de firmamız olarak, bu konuda gereken hassasiyeti göstererek, son derece temiz bir ortamda, lezzetli ve sağlıklı yiyecek çeşitlerimizi, halkımızın beğenisine sunacağız.

 Alo paket servisimizle, evlere ve iş yerlerine siparişlerimizi en hızlı şekilde ulaştıracağız. 0538 581 35 21 numaralı telefonumuza, yirmi dört boyunca sipariş verilebilir. Ailelere özel yerimiz mevcut. Yedi yirmi dört açık olacak ve kesintisiz hizmet sunacağız.

 Vatandaşlarımıza sunduğumuz köftelik etlerimiz ve bütün yiyecek çeşitlerimiz taze ve günlüktür. Damak tadına önem verenler ve değişik bir lezzet arayan bütün Diyarbakırlı vatandaşlarımızı, mutlaka menümüzden tatmaya davet ediyoruz. 

Müşteri memnuniyetimiz, bizim çıkış noktamız. Günlük, temiz ve sağlıklı ürünlerimizle, yediden yetmişe her kese ve her keseye hitap eden ürünlerimizle iddialıyız. Fiyatlarımız  köfte yarım 6 TL., Kokoreç 10 TL., Tost 6 TL., karışık tost 8 TL., büyük midye 1,5 TL., küçük midye ise 1 TL. lira olarak belirledik. 

Hedefimiz, ‘Şımarık Kokoreç’ markasını diğer İllerimizde de tanıtıp, bilinen bir marka haline getirmek.’ Açılış sonrası, vatandaşlara çiğköfte ve çay ikramı yapılırken, gönderilen çelenklerin bir hayli yoğun oluşu gözlendi.

Merkez Sur İlçesi Kıbrıs Caddesi Dağkapı Meydanında hizmete giren Şımarık Kokoreç’in, deneyimli ve güler yüzlü ustalarının hazırladığı birbirinden güzel yiyecekler, daha ilk günden büyük beğeni topladı.

Hazırlanan ürünlerin son derece lezzetli ve damak tadına hitap ettiğini belirten vatandaşlar, İzmir Şımarık Kokoreç’in hayırlı olması temennisinde bulundular. 

Açılışa katılan Veysi Cengiz Elhansu isimli bir vatandaş ise,’Açılışlar hepimizi fazlasıyla mutlu ediyor. İnsanlarımıza aş ve iş olanağı sağlıyor, kentimiz ekonomisine ise katma değer katıyor. 

Menüleri hazırlayan ustalarımızın ellerine, yüreklerine sağlık. Son derece komplike bir şekilde hizmet sunuyorlar. Allah; işlerini rast getirsin. Ailelere özel yer olması, hijyene özen gösterilmesi harika. Sunulan menüler, birbirinden güzel. Tam damak tadına hitap ediyor’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdi.ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Kategori Seçin:
Kategori Seçin:
Başkan Beyoğlu’ndan Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosuna ziyaret Başkan Beyoğlu’ndan Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosuna ziyaret

Diyarbakır’da ilk kez hizmet vermeye başlayan Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosunu ziyaret ederek Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliğine atanan İbrahim Yağlı’ya hayırlı olsun dileklerini ileten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, böyle bir hizmetin bölgede verilmeye başlanmasının çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 10 Eylül’de imzalanan kararnameyle Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliğine atanan İbrahim Yağlı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yağlı tarafından karşılanan Başkan Beyoğlu, Dışişleri Bakanlığı’nın gerek stratejik gerekse kültürel, tarihi ve ekonomik ilişkiler anlamında önem taşıyan Diyarbakır’da irtibat bürosu açmasının çok anlamlı olduğuna dikkat çekerek, bu durumun Diyarbakır ve bölge için büyük kazanç olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

“Diyarbakır’ın gelişmesine büyük katkı sunacak”

Diyarbakır’ın ve bölgenin gelişmesine, kalkınmasına büyük önem veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a böyle bir hizmeti kazandırdıkları için çok teşekkür eden Başkan Beyoğlu, “Dışişleri Bakanlığı irtibat bürosu, inşallah bölgemizin hem iktisadi hem de dış dünya ile olan iletişiminde çok önemli bir misyonu yerine getirecek. Biz de bu önemli göreve atanan İbrahim Yağlı’ya hayırlı olsun temennisinde bulunmak ve desteğimizi ifade etmek üzere ziyarette bulunduk” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilcisi büyükelçi İbrahim Mete Yağlı da anlamlı bulduğu ziyaret nedeniyle Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

21 Ekim 2019 Genel
AMACIMIZ, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK AMACIMIZ, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası başkanı Cemil Değirmenci, İlimiz genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin denetlenmesi çalışmalarının, son derece önemli ve gerekli olduğunu belirtti. Açıklamalarda bulunan Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası başkanı Cemil Değirmenci, şunları söyledi: ‘Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı (DESOB) bilgisi dahilinde, İlimiz Valiliği tarafından verilen talimatla, kentimiz genelinde bütün berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde geniş kapsamlı denetimler başlatıldı.

BUGÜN START VERİLDİ

 İlimiz Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Hasan Basri Güzeloğlu tarafından kurulan ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Sanatkârlar Daire Başkanlığı birimi tarafından başlatılan denetimlere, bütün esnaf kardeşlerimizin yardımcı olmasını özellikle vurgulamak isterim. Bugün startı verilen denetimlerde öncelikli olarak temizlik ve hijyen koşulları incelenmekte. Bunun yanı sıra, Açma Ruhsatı, maliye ve kayıtları ile diploma gibi resmi evraklar incelenmekte, böylelikle haksız rekabetin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İlimizde faaliyet gösteren bütün meslektaşlarımızın bu denetimlere tabi tutulması, hem bizim, hem de vatandaşlarımızın faydasınadır. Amacımız, öncelikli olarak kayıt dışı çalışan ve haksız rekabet koşulları oluşturan kişilerin de kayıt altına alarak, haksızlığın giderilmesidir.

Aksi halde haksız rekabet oluşacak, esnaflarımız böylesi haksız koşullarda mesleklerini icra etmek zorunda kalacaklar. Bunun yanı sıra hizmet kalitesinin artırılması, temizlik ve hijyen koşullarının da olabildiğince azami seviyeye çıkarılması, her şeyden önce insan sağlığı açısından elzemdir. Bu konuda bizlere yardımcı olan başta İlimiz Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Hasan Basri Güloğlu ile, Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Sanatkarlar Daire Başkanı Hüseyin Paksoy ve tüm kurum müdürlerimize, sahada bulunan ekiplerimize, Esnaf camiamız adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Meslektaşlarımız şu hususu göz ardı etmesinler ki, İlimiz Valiliği talimatıyla bugün başlatılan çok yönlü denetimler hepimizin faydasınadır. 

Hem bizlerin, hem de vatandaşlarımızın. Bu nedenle iş yerlerimizi ziyarete gelecek olan ekiplere sunulmak üzere gerekli evraklarımızı hazırlayıp takdim edelim. Böylelikle haksız rekabetin önüne geçilmiş olacak, diplomasız çalışanlar varsa tespit edilecek, kayıt dışı çalışanlar sisteme dahil edilerek devletimizin de vergi kaybına uğramasının önüne geçilmiş olacak.

Denetimlere çıkan ekiplerimize, ilk olarak benim işlettiğim salondan başlamaları konusunda ısrarcı oldum. Sağ olsunlar beni kırmadılar. Rabbim’e, şükürler olsun denetlemeden alnımızın akıyla çıktık. Bütün meslektaşlarımız, kamu görevlilerine nezaket ve ilgi konusunda gerekeni yapsınlar. Sonuçta yapılan işlemler hepimizin faydasına’.


 ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

21 Ekim 2019 Genel
Altunbay, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı Altunbay, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı

Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Altunbay,21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.


Basının demokrasilerin güvencesi olduğunu belirten Altunbay, 21 Ekim 1860 tarihinden bu güne 21 Ekimin ‘Dünya Gazeteciler Basın Bayramı’ olarak kutlandığını kaydetti. Altunbay açıklamasında; Kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunları dile getirmek, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden, zor şartlar altında çalışan kıymetli basın çalışanlarının kamuoyu için en değerli meslek gruplarının başında geldiğini ifade etti. Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Altunbay açıklamasının devamında; “Basın yayın kuruluşlarında fedakarca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak kurumlar ve toplum arasında köprü görevi gören, halkımızın ve bölgemizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif olarak görev alıp emek veren, tüm kıymetli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Bayramını kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diyerek’’ 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.

21 Ekim 2019 Genel
‘BASINIMIZ, TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİDİR’ ‘BASINIMIZ, TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİDİR’

ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, Bedirhan Akyol, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.


ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, Bedirhan Akyol, yayınladığı yazılı mesajında, basınımızın demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu kaydederek şu görüşlere yer verdi: ‘Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımız, demokrasimizin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir. Günümüzde baş döndürücü hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın kuruluşları, kişilerin her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak haberleşme özgürlüğünü sağlamaktadır. Görevlerini büyük bir emek ve hassasiyetle yerine getiren, meslek ilkelerine bağlı basın mensuplarımızın ifa ettikleri görev oldukça hassas ve yerine getirilme bakımından oldukça meşakkatlidir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın, Milletimizin Müşterek Sesidir’ veciz ifadeleriyle, basınımızın bu önemli misyonunu en güzel şekilde ifade etmiştir. Gece gündüz çalışan, demokrasinin yanında saf tutan, millet için yazan, emek veren tüm basın mensuplarımız, övgüyü hak etmektedirler. Tüm şartlar altında doğru, tarafsız, gerçek haber yaparak bizleri olaylar, haberler hakkında aydınlatan haberdar eden tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. Görevlerini özveriyle yerine getiren, ilkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren, tüm basın mensuplarımızın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü samimi duygularımla kutlar, çalışmalarında üstün başarılar dilerim’.

21 Ekim 2019 Genel
‘GAZETECİLERİMİZ, HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDİYORLAR’ ‘GAZETECİLERİMİZ, HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDİYORLAR’

Sur İşadamları ve Toptancılar Derneği (SİDER) Genel Başkanı, İş Kadını Şükran Yılmaz, yazılı bir mesaj yayınlayarak, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla, yazılı bir kutlama mesaj yayımladı.

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nün özel ve önemli bir tarih olduğuna dikkati çeken SİDER Genel Başkanı Şükran Yılmaz, gazeteciliğin özel bir meslek olduğuna dikkat çekti. Basın mensuplarının, son derece zor koşullarda, hatta bazen savaşların yaşandığı ortamlarda bile görevlerini başarıyla icra ettiklerini ve sık sık ölümle burun buruna geldiklerini belirten SİDER Genel Başkanı Şükran Yılmaz, mesajında şu görüşleri dile getirdi: ‘Gerçeğin ışığında yol almamızı sağlayan, objektif ve güvenilir haberciliği kendine ilke edinmiş tüm basın emekçisi kardeşlerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun. İletişimin temel taşlarından ve demokrasimizin işlemesini sağlayan en önemli kurumlarından birinin basın olduğu hepimizin malumu. Demokrasimizin temel taşlarından olan özgür haberleşmeyi ve toplumumuzun doğru bilgilendirmesini sağlayan değerli basın mensuplarımız, zaman zaman son derece zor koşullarda görev yapmaktalar. Halkımızın şeffaf, tarafsız güvenilir ve bir o kadar hızlı bir şekilde bilgilendirilmesi adına son derece önemli ve bir o kadar da saygın olan bu görevi ifa eden basın yayın çalışanlarımız, emeğin ve alın terinin adeta birer sembolü olmuş durumdalar. Bu vesileyle, bir kez daha 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, bütün basın emekçisi kardeşlerime sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım’.

Yılmaz Acu21 Ekim 2019 Genel
İZMİR ŞIMARIK KOKOREÇ, GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE DUALARLA AÇILDI. İZMİR ŞIMARIK KOKOREÇ, GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE DUALARLA AÇILDI.

Güneydoğu’nun en büyük metropol kenti konumunda bulunan Diyarbakır, son yıllarda büyük bir gelişme ve ilerleme kaydediyor. Bu gelişmeler kapsamında Diyarbakır’da hizmete giren İzmir Şımarık Kokoreç’ın açılışına, oldukça kalabalık bir davetli kitlesi katıldı.

15 yıllık kokoreç ve köfte ustası Murat Bağlan ve konusunda deneyimli ellerin hazırladığı birbirinden güzel ürünler, Diyarbakır halkının beğenisine sunuldu. Kokoreç, köfte, İzmir midye, tost, çorba gibi geniş ürün yelpazesiyle yemek kültürüne yeni bir soluk getirecek olan Şımarık Kokoreç, daha ilk günden vatandaşların büyük beğenisiyle karşılaştı.

 Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Murat Bağlan, ‘Kadirşinas Diyarbakır halkı, temizliğe ve hijyene son derece önem verir. Bizler de firmamız olarak, bu konuda gereken hassasiyeti göstererek, son derece temiz bir ortamda, lezzetli ve sağlıklı yiyecek çeşitlerimizi, halkımızın beğenisine sunacağız.

 Alo paket servisimizle, evlere ve iş yerlerine siparişlerimizi en hızlı şekilde ulaştıracağız. 0538 581 35 21 numaralı telefonumuza, yirmi dört boyunca sipariş verilebilir. Ailelere özel yerimiz mevcut. Yedi yirmi dört açık olacak ve kesintisiz hizmet sunacağız.

 Vatandaşlarımıza sunduğumuz köftelik etlerimiz ve bütün yiyecek çeşitlerimiz taze ve günlüktür. Damak tadına önem verenler ve değişik bir lezzet arayan bütün Diyarbakırlı vatandaşlarımızı, mutlaka menümüzden tatmaya davet ediyoruz. 

Müşteri memnuniyetimiz, bizim çıkış noktamız. Günlük, temiz ve sağlıklı ürünlerimizle, yediden yetmişe her kese ve her keseye hitap eden ürünlerimizle iddialıyız. Fiyatlarımız  köfte yarım 6 TL., Kokoreç 10 TL., Tost 6 TL., karışık tost 8 TL., büyük midye 1,5 TL., küçük midye ise 1 TL. lira olarak belirledik. 

Hedefimiz, ‘Şımarık Kokoreç’ markasını diğer İllerimizde de tanıtıp, bilinen bir marka haline getirmek.’ Açılış sonrası, vatandaşlara çiğköfte ve çay ikramı yapılırken, gönderilen çelenklerin bir hayli yoğun oluşu gözlendi.

Merkez Sur İlçesi Kıbrıs Caddesi Dağkapı Meydanında hizmete giren Şımarık Kokoreç’in, deneyimli ve güler yüzlü ustalarının hazırladığı birbirinden güzel yiyecekler, daha ilk günden büyük beğeni topladı.

Hazırlanan ürünlerin son derece lezzetli ve damak tadına hitap ettiğini belirten vatandaşlar, İzmir Şımarık Kokoreç’in hayırlı olması temennisinde bulundular. 

Açılışa katılan Veysi Cengiz Elhansu isimli bir vatandaş ise,’Açılışlar hepimizi fazlasıyla mutlu ediyor. İnsanlarımıza aş ve iş olanağı sağlıyor, kentimiz ekonomisine ise katma değer katıyor. 

Menüleri hazırlayan ustalarımızın ellerine, yüreklerine sağlık. Son derece komplike bir şekilde hizmet sunuyorlar. Allah; işlerini rast getirsin. Ailelere özel yer olması, hijyene özen gösterilmesi harika. Sunulan menüler, birbirinden güzel. Tam damak tadına hitap ediyor’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdi.ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

20 Ekim 2019 Genel

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler