• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

Altaç: “Ülkenin temel problemlerin çözümüne katkı sunacağız”

Altaç: “Ülkenin temel problemlerin çözümüne katkı sunacağız”
Altaç: “Ülkenin temel problemlerin çözümüne katkı sunacağız”

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Av. Aydın Altaç, Parti olarak, Türkiye’deki bütün vatandaşların etnik kimlik ve dini inançlarına bakmadan eşit hizmet sunmak ve temel problemlerin çözümüne katkı sunacaklarının altını çizerek, “Bütün enerjimizi, Türkiye’deki huzur ve güven ortamının tesisi ve ekonomik anlamda kalkınması için harcayacağız” diye konuştu. Türkiye’de mevcut sorunların hiç birinin çözümsüz olmadığına işaret eden Altaç, “Yeter ki bizler çözüm idaresini ortaya koyabilelim.

Çözümün argümanlarını sağlıklı kullanabilelim. Ve toplumun beklentileri doğrultusunda da o adımları atabilelim” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz gün Partisinin Bolu Abant’ta yapılan Kurucular Kurulu ve İl Başkanları toplantısına katıldıktan sonra Diyarbakır’a dönen Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Av. Aydın Altaç, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Partisinin İl Başkanlığı binasında partililerle ve kurucu yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Altaç, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 “2 AYDA 37 İL BAŞKANI BELİRLENDİ”

 2 aylık bir parti olduklarının hatırlatan Başkan Av. Altaç, “2 ay içerisinde hem parti yürütme organlarını hem biz parti politika izleme kurullarını ve yine partinin değişik illerinden bugüne kadar 37 İl başkanımızı belirledik. Önümüzdeki dönemlerde de yine teşkilatların yapılanmasında kurulmasında arkadaşlarımız çok ciddi bir efor sağlıyorlar. Siyasi partilerin temel organlarından daha doğrusu en önemli organlarından bir tanesi teşkilatları sağlam ve güçlü olan ve sahada vatandaşla diyalog kurabilen partiler her zaman başarılı olmuştur. Biz bunun bilincinde ve farkındayız. Sayın Genel Başkanımızın da bu konuyu çok önemsediğini biliyoruz” diye konuştu.


“YAKIN ZAMANDA TÜRKİYE GENELİNDE TEŞKİLATLANDIRMAYI TAMAMLAYACAĞIZ”

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, “Yakın zamanda Türkiye’nin 81 İlinde teşkilatlanacaklarına değinerek, “Çok gecikmeden 6. Ya da 7. Ayda Partimizin büyük kongresini inşallah gerçekleştireceğiz ve ondan sonra Türkiye’de yeni bir siyasi parti olarak biz Türk siyasetine ve Türkiye’de yaşayan 83 milyon vatandaşımıza hizmet etmek için bütün gayret ve enerjimizle inşallah ortaya koyacağız. Türkiye’de şuan itibariyle siyaset kurumunun ciddi manada toplum nezdinde itibar kaybettiğinin farkındayız, biliyoruz. Yani bu siyasette kullanılan dilden tutun, siyasete atfedilen suçlamalar ve değişik yolları da hepimiz biliyoruz. Gelecek Partisi olarak, Türkiye’de bütün vatandaşlarımıza etnik kimlik ve dini inançlarına bakmadan herkese hizmet sunmak ve Türkiye’deki temel problemlerin çözümüne katkı sunacağız. Türkiye’deki huzur ve güven ortamının tesisi ile ekonomik anlamda kalkınması için bütün enerjimizi harcayacağız” dedi.


 “TÜRKİYE’DEKİ MEVCUT SORUNLARIN HİÇ BİRİ ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLDİR”

Türkiye’de mevcut sorunların hiç birinin çözümsüz olmadığını ifade eden Altaç, “Yeter ki bizler çözüm idaresini ortaya koyabilelim. Çözümün argümanlarını sağlıklı kullanabilelim. Ve toplumun beklentileri doğrultusunda da o adımları atabilelim. Ehil ve liyakatli kadroları bulup siyaset kurumunda değerlendirmek lazım” şeklinde konuştu.


“TEVAZUYU ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ”

İktidar Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanının yeni siyasi oluşum ve partilerin ölü doğuma benzetmesiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Altaç, Gelecek Partisi olarak hiçbir zaman başka bir siyasi partinin tüzel kişiliği ya da siyasi partilerde görev yapan yöneticilerle ilgili kötü bir laf sarf etmeyeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Tevazuyu hiçbir zaman elden bırakmayacağız. Türkiye’nin böyle üstenci, ötekileştirici dili kullanmayacağız. Türkiye’de maalesef siyasi ortamda bu dil çok kullanılıyor. Ve böylelikle biz vatandaşımızı gereksiz yere geriyoruz. Bunu kullanmayacağız. Hani siyasi partinin ölü doğduğuna ya da öleceğine aziz millet karar verecek. Bir siyasi partinin İl Başkanı ya da yetkili organlarından sorumlu bir kişinin böyle bir yorum yapması bence yakışıksız ve Türkiye’deki mevcut siyasi kulvardaki sorunlara da çözüm getirmiyor. Ama buna hiç şekilde kabul etmek mümkün değildir.


 VATANDAŞ BİZDEN EKONOMİK PROBLEMLERİ ÇÖZMEMİZİ BEKLİYOR

 Vatandaş bizden, birbirimizle uğraşacağımıza, birbirimizi itham edeceğinize, ülkedeki ekonomik problemleri çözmemizi bekliyor. Geçen ay ile bu ayki faturaları karşılaştıran vatandaşların tek gündemi ekonomik. Türkiye’de çok büyük bir güvensizlik problemi var. Hem ekonomi de, sağlıkta, adalette ulaşımda her alanda büyük bir güvensizlik ortamı var. Vatandaş siyasetçilerden bu sorunları çözmeyi bekliyor. Biz bu sorunların çözümüne talibiz. Kimsenin fikri ve düşüncesi bizi ilgilendirmiyor. Bu memleketin genel anlamda sorunları bunlar.

“DİYARBAKIR’IN TEMEL PROBLEMLERİNİ ÇÖZMEYE TALİBİZ”

Bunun yanında biz İl Teşkilatı olarak, Diyarbakır’ın temel problemlerini çözmeye çalışacağız. siyasetçilerin ebette ki en temel amacı iktidara gelmektir, ya da iktidarı bir şekilde iktidarın gücünü hizmet anlamda kullanmaktır.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Dermanbaba Yılmaz Acu’nun acı günü Dermanbaba Yılmaz Acu’nun acı günü

D.BAKIR- Yaklaşık 40 kırk yıldan bu yana, Diyarbakır’da yaptığı hayır hasenat çalışmalarıyla kamuoyunun ‘Derman Baba’ ünvanını verdiği Yılmaz Acu’nun ağabeyi Mehmet Sadık Acu, hayatını kaybetti.

Açıklamalarda bulunan Yılmaz Acu, şunları söyledi: ‘Yaklaşık beş aydan bu yana yatalak olan ağabeyim, şeker hastası (Diyabet) idi, daha önce beyin kanaması geçirmişti. Aynı zamanda yüksek tansiyon hastalığı da vardı. Bu gece yarısı özel bir hastanede gece 02.00 sularında, hayatını kaybetti’.

TAZİYE YAPMIYORUZ, KORONAVİRÜSE DİKKATLİ OLSUN

Dünya genelinde olduğu gibi, ülkemizde de etkili olan ve can almaya devam eden koronavirüs bulaşıcı hastalık nedeniyle, taziye kurmadıklarını belirten Yılmaz Acu, şöyle devam etti: ‘Bilindiği üzere, dünya genelinde koronavirüs nedeniyle on binlerce insan hayatını kaybetti. Ülkemizde de 425 vatandaşımız hayatını kaybetti. Biz bu nedenle, taziye kurmadık. Merhum ağabeyimi defin ederken de sadece 4 kişi ile toprağa verdik ve aramızda uzak mesafeyi koruyarak. Üzülerek görüyorum ki, henüz bazı kimseler durumun ciddiyetini daha kavrayamamış. Oysa ki, sadece ülkemizde yaşanan vaka sayısı, bu gece itibarıyla, 20 bin 921’e yükselmiş durumda.

Dünyada bir çok ülkede ise, durum daha da vahim. Cenaze Namazı’nı 3 kişi ile eda ettik. Amacımız, herhangi bir kimseye koronavirüs bulaşmaması idi. Devletimizin bütün kurumları, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve diğer kurumlarımızın uyarılarını dikkate alalım. Sakın ola kimse ‘bana bir şey olmaz’ demesin. Çok zor durumda kalmadıkça evimizden çıkmayalım, çıkmak zorunda kaldığımızda, dışarıda sosyal mesafe kuralına riayet edelim. Eve döndükten hemen sonra da elimiz ve yüzümüzü sabunlu suyla yıkayalım. Unutmayalım ki, bu sadece kendi sağlığımız için değil, aynı zamanda anne ve babamız, eşimiz, çocuklarımız ve kardeşlerimiz için de önemli. Giderek daha tehlikeli bir hal alan koronavirüs nedeniyle, telefonla arayıp taziyeye gelmek isteyenlere, kibar bir şekilde gelmemelerini söyledim. Sosyal paylaşım siteleri ve telefonla görüşerek, taziyeleri kabul ediyoruz. Allah, razı olsun, tüm dostlarımız, akrabalarımız, arkadaşlarımız ve tanımadığımız bir çok insan, telefonla ve sosyal medya aracılığıyla merhum ağabeyim Mehmet Sadık Acu için, taziyelerini ilettiler. Yüce Allah, içinde bulunduğumuz hayır ve mübarek günler ve geceler hürmetine, başta aziz vatanımız olmak üzere, bütün dünya insanlarına hayırlı kapılar açsın’.


Milli Savunma Bakanı Akar: ‘1 milyon maske, 5 bin tulum, 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir’ Milli Savunma Bakanı Akar: ‘1 milyon maske, 5 bin tulum, 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, milli imkan ve kabiliyetleri kullanarak çeşitli tipte maske, tulum ve hijyenik malzeme üretimine başladıklarını belirterek, “Şu an itibarıyla Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir” dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, korona virüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile dün telekonferans yöntemi ile görüştü. 

Korona virüs salgınına yönelik alınan tedbirlerle bunların birlikler ve sahadaki uygulamalarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Akar, tedbirlere ilişkin yayımladıkları kapsamlı emirlerin ilk günden itibaren kararlı şekilde uygulandığını vurguladı. 

Bakanlık olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen bu mücadelede üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmek için tüm imkan ve kabiliyetlerini harekete geçirdiklerini belirten Bakan Akar, şunları söyledi: 

“Başlangıçtan itibaren, hudutlarımızdaki birliklerimizden harp okullarımıza, meslek yüksek okullarımıza, uluslararası toplantı ve tatbikatların ertelenmesinden tüm karargah ve birliklere giriş-çıkışa kadar geniş bir yelpazede ciddi ve güçlü tedbirler aldık. Hep birlikte tedbirlere riayeti en üst düzeye çıkarmaya gayret ettik. Birlik, karargah ve kurumlarda, ülkemizde hastalığın yayılma hızının kırılmasına yardımcı olmak maksadıyla, sosyal hareketliliğin azaltılmasına ve sosyal mesafenin her kademede korunmasına büyük özen gösterdik, dikkat ettik. Kronik hastalığı olan risk grubundaki personelimizi idari izne gönderdik. Cumhurbaşkanlığı genelgesi gereğince de salgınla mücadeleyi zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personeli bulunduruyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yürütülen bu mücadelede, salgının yayılmasını engellemek maksadıyla evlerine gönderilen personelin evlerinden çıkmamalarına dikkat ediyoruz. Birlik, karargah ve kuruluşlarımızda ‘yerinde kal’ prensibini uyguluyoruz.”

Maske üretiminde önemli gelişme 

Kurs, tatbikat ve toplantı gibi görevlerinden dolayı yurt dışından dönen personelin 14 gün gözetim altında tutulması kararını hassasiyetle uyguladıklarını vurgulayan Akar, “1 Mart’tan itibaren, çeşitli sebeplerle yurt dışında bulunan 650 personelimiz yurda döndü. Bu personel, 14 gün gözetim altında tutuldu. Bugüne kadar yurt dışından dönen personelimizden halen 84 kişi gözetim altında bulunmaktadır. Uyguladığımız ve uygulamakta olduğumuz tedbirlerin, yurt içi ve yurt dışı harekatlarımızı, hudutlarımızın güvenliğini ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer faaliyetlerini etkilemeyecek şekilde hayata geçirilmesi bu mücadelede temel ilkemizdir.” ifadelerini kullandı.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında Bakanlık bünyesinde kurulan Koronavirüs ile Mücadele Merkezinin (COMMER) çalışmalarını sürdürdüğünü, merkezin salgınla mücadele kapsamında, planlama, koordinasyon ve yönetim fonksiyonlarını yerine getirdiğini belirten Akar, şunları kaydetti: 

“Bir yandan Bakanlığımızın milli imkan ve kabiliyetleri kullanarak ve mevcut kapasiteleri geliştirmek suretiyle çeşitli tipte maske, tulum, hijyenik malzeme üretimine başladık. Şu an itibarıyla Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir. Dün itibarıyla Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Mamak tesislerinde maske üretimine yönelik yeni tedarik ettiğimiz makine ve teçhizatın kullanımına başladık. Bu durumda, Makine Kimya Endüstrisi Kurumunca da haftada çeşitli tipte 2,5 milyon maske ve yüz bin tulum üretimi için çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde bu sayılarda üretim yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda bu üretimlerimizi daha da artırmak için yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz. Bu çerçevede, öncelikle TSK ile diğer Bakanlık, kurumlar ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya, müteakiben dost ve müttefik ülkelerin de taleplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

İlaç tedarik ve üretimi 

Bakan Akar, birliklerin ihtiyaçlarının da düzenli olarak karşılandığını kaydederek, “Sadece dün ve bugün 640 bin maske, 15 bin tulum, yaklaşık bin litre dezenfektan sevkiyatı gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine müttefik İtalya ve İspanya’ya, virüsle mücadelelerine katkı sağlamak amacıyla sağlık malzemeleri gönderildiğini hatırlatan Akar, şunları söyledi: 

“Ayrıca korona virüs hastalarına müdahale kapsamında faydalı olacağını değerlendirdiğimiz bazı ilaçların tedarik ve gerekli ham maddelerini aldıktan sonra bunların üretimi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Gelişme ve sonuçları müteakiben paylaşacağız. Sonuç olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, korona virüse karşı amansız bir mücadele içerisindeyiz. Bu mücadeleye kararlılıkla ve hassasiyetle devam ediyoruz. Bugüne kadar asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığımız ilhamla nasıl görev ve sorumluluklarımızı birlik, beraberlik içerisinde, fedakarlıkla yerine getirdiysek, bu virüse karşı yürüttüğümüz mücadelede de hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu vesileyle, İdlib başta olmak üzere, yurt içinde ve sınır ötesinde mavi vatanımızda ve semalarımızda zorlu hava ve arazi şartlarında görevlerini büyük bir kahramanlık ve fedakarlıkla yürüten kahraman silah ve mesai arkadaşlarıma sağlık, esenlik içinde kazasız, belasız, hayırlı, başarılı görevler diliyorum.”

Maaşı evine gelen yaşlı vatandaştan askere dua etti Maaşı evine gelen yaşlı vatandaştan askere dua etti

Kastamonu’da ikamet den ve korona virüs sebebi ile evinden çıkmayan Abdurrahman Ahmetoğlu, emekli maaşını çekerek evine getiren jandarma ekibine ellerini semaya açarak dua etti. Ayrıca jandarma ekipleri, ihtiyaç sahipleri için sağlanan bin TL’lik yardımların da dağıtımına başladı.

Kastamonu’da 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarının ikametlerinde giderilmesine çaba gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri çalışmalarını aralıksız devam ediyorlar. Korona virüsle mücadele kapsamında ikametleri dışına çıkmalarına izin verilmeyen vatandaşların maaşlarını evden alabilmeleri için Kastamonu Valiliğine bağlı Vefa Sosyal Destek Grubunu arayan Kastamonu’nun merkeze bağlı Koru köyünde ikamet eden Abdurrahman Ahmetoğlu, maaşının çekilmesi istedi. Bunun üzerine Kastamonu’daki banka şubesinden Ahmetoğlu’nun emekli maaşını çeken Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı bağlı ekipler, köye kadar giderek yaşlı şahsın maaşını evinde tutanak karşılığı teslim etti. Jandarmayı karşısında görerek maaşını teslim alan Abdurrahman Ahmetoğlu, memnuniyetini göstermek için ellerini açarak askerlere dua etti. Ekipler ayrıca, sosyal mesafeyi koruyarak salgının önlenmesi için imza attırdığı kalemi de Ahmetoğlu’na hediye ettiler.

“Şükür maaşımı aldım, Allah askerimize zeval vermesin”

Uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren 85 yaşındaki Abdurrahman Ahmetoğlu, “Bu uygulamayı çok iyi karşıladım, hepsinden Allah razı olsun. Zaten gidemiyorum, birde yasak var dışarı çıkamıyorum. Yalnız kaldım evde. Jandarma, maaşınızı çekip getirmişler, Allah razı olsun onlardan. Bundan daha iyisi yok. Jandarmamıza teşekkür ediyoruz. Uygulama çok doğru. Çok memnunum. Bundan daha iyisi can sağlığı. Allah askerimize zeval vermesin, Allah askerimize kötü günler göstermesin. Bugünlere şükür, maaşımı aldım, şükürler olsun, sizlerden de Allah razı olsun” diye dua etti.

“Az bir hasarla inşallah eski günlerimize geri döneceğiz”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Merkez Koru Köyü Muhtarı Muammer Yapıcıoğlu ise “Bu süreçte biz muhtarlarda görevdeyiz, her daim hazırız. Bu konuda il dışından gelen vatandaşlarımızın bizlere bildirilmesi, il dışından gelenlerin 14 gün boyunca izole altında tutulması konusunda da hassasiyet göstermekteyiz. Köyde yaşamamıza rağmen evden çıkmaları, bağa bahçeye gitmemeleri konusunda da duyarlıyız ve insanlarımızda gitmiyor. Bu illetten inşallah ülkemiz olarak kurtulacağız. Bu uygulamada bu tür insanları, yaşlılarımızı gerçekten mağduriyetten kurtarma noktasında hasiyet gösterecek bir olay, devletimizin burada güçlü bir şekilde çalışmakta. Özellikle Merkez İlçe Jandarma Komutanlığımız, köy muhtarlarıyla iletişim içerisinde. 24 saat görevinin başında. Bu da bizi çok mutlu etmekte. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümet yetkililerimizin Sağlık Bakanımıza varana kadar gerçekten ülke olarak göstermiş oldukları hassas çalışmalarından dolayı da çok az bir hasarla bunu atlatarak inşallah eski günlerimize geri döneceğiz” diye konuştu.

Vedat Yunus İkizoğlu

Fitoterapist Sinan Akbalık’tan korona virüsüne karşı bitkisel tedavi yöntemi Fitoterapist Sinan Akbalık’tan korona virüsüne karşı bitkisel tedavi yöntemi

Fitoterapi uzmanı Sinan Akbalık, korona virüse karşı bitkisel tedavi yöntemleriyle vücuttaki mikropların arındırılıp bağışıklık sistemini kuvvetli hale getirilebileceğini söyledi.

Fitoterapi uzmanı Sinan Akbalık, dünyanın birçok ülkesinde etkili olan ve on binlerce insanın hayatını kaybettiği korona virüs salgınına karşı bitkisel tedavi yöntemlerinin uygulanması gerektiğini söyledi. Bitkisel tedavi yöntemi ile vücudun çok daha dirençli hale geleceğini ve mikroplardan temizlenebileceğini kaydeden Akbalık, “Reyhan bitkisi her şeyden önce, bağışıklık sistemindeki hücreleri güçlendirir. Bu sayede hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır. Mevsim geçişlerinde kuluçka dönemleri biten ve üst solunum yolları hastalıklarına davetiye çıkaran virüslerin etkisini azaltır. Solunum işlevini artırır, bronşları temizler, bunun yanı sıra C vitamini bakımından da bir hayli zengindir. 50 gram reyhanı, 5 litre hazır su ile kaynatıp, kaynadıktan 3 dakika sonra ocaktan indirip, tencerenin kapağını kapatalım. Yaklaşık 1 saat dinlensin. Yani fermantasyon dediğimiz mayalanma işlemi gerçekleşsin. Bir saat süre dolunca tencerenin kapağını açalım, iyice soğuduktan sonra tülbentle süzelim. 5 litrelik şişeye doldurup, buzdolabında muhafaza edelim. Sabahlar aç karnına bir çay bardağı dolusu içelim, içtikten bir saat sonra da kahvaltı yapalım. Yaklaşık 40 gün süreyle korona virüsüne karşı koruyucu özelliği vardır. Bunun yanı sıra, sumak da vücudumuzdaki mikroplara karşı bir savaşçı gibi mücadele eder. Sumak, antimikrobiyal etkisinin yanı sıra bağışıklığı güçlendiren, soğuk algınlığı gribal enfeksiyonlarda son derece etkilidir. Bir çay bardağı dolusu sıcak suya, bir tatlı kaşığı dolusu sumak bırakıp, on dakika demlenmesini bekleyelim. Sonra süzelim ve her öğlen yemeği sonrasında düzenli olarak içelim. Bu zorlu süreçte lütfen bu iki ürünü kullanın, kısa zamanda etkisini göreceksiniz. Bütün vatandaşlarımıza, hastalıklardan uzak, şifalar diliyorum” dedi.

MHP Diyarbakır İl Başkanı Kayaalp’ten ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına destek MHP Diyarbakır İl Başkanı Kayaalp’ten ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına 10 bin lira ve 500 yardım kolisiyle destek verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına 10 bin lira ve 500 yardım kolisiyle destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına katılım çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Son olarak MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, kampanyaya 10 bin lira ve 500 yardım kolisiyle destek verdi. Konu ile ilgili konuşan Kayaalp, MHP Diyarbakır İl Başkanlığı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de destek verdiği ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına 10 bin lira nakit yardımı ve 500 yardım kolisiyle katılım sağladıklarını söyledi. Kayaalp, “Ayrıca teşkilatımız bünyesinde kurulan bir kriz komisyonu aracılığıyla 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan ve evinden çıkmakta zorluk çeken ayrıca maddi anlamda sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerimizin tespitini yapıp teşkilatımızın gençleri ve mahalle muhtarlarımız aracılığıyla tespit edilen ailelerimize ihtiyaç duyduklarını yardımları ulaştırma programlarımız devam etmektedir. Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüsü salgını bitinceye kadar bu tür çalışmalarımız devam edecektir. Maddi durumu iyi olan vatandaşlarımızı bu kampanyaya katılım sağlamalarını bekliyoruz. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir ilkesiyle çalışmalarımız devam edecektir. Rabbim milletimizin ve devletimizin ebedi yar ve yardımcısı olsun” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler