• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

BÜTÜN HAYATIMIZ, KANDİL TADINDA OLSUN

BÜTÜN HAYATIMIZ, KANDİL TADINDA OLSUN
BÜTÜN HAYATIMIZ, KANDİL TADINDA OLSUN

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD), Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Fırat Özmen, yayınladığı mesajda, halkımızın ve tüm İslam Âlemi’nin Mübarek Mevlid Kandili’ni kutladı.


Bu akşam kutladığımız Mevlid Kandili’nin rahmet, bereket ve sayısız İlahi lütuflarla dolu olduğuna dikkati çeken Başkan Fırat Özmen , mesajında şu görüşlere yer verdi: ‘Kudreti sonsuz olan Yüceler Yücesi Allah’ım, bizleri hak yoldan, doğruluktan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Herkese hayırlı ve bereketli nice Kandil dileklerimizi iletiyorum’. BU HİKMELER, BİZLERİ HEP İLERİ DOĞRU TAŞIR ‘Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) her davranışı bize bir hikmeti öğretir’ diyen Özmen, ‘Onun örnekliği, sadece şekle dayalı sünnetlerin yaşatılması değildir. Aynı zamanda üstün ve örnek ahlaki vasıflarının tüm özelliklerini alabilmek ve bunları hikmetine uygun yaşayabilmektir. Sünneti, bedenimizi örtmek için giydiğimiz kıyafetlerin yanı sıra, benliğimizi her türlü kötülüklerden koruyacak olan iyi davranışlarda arama ve yaşatmamız gerekir. Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) her davranışı bize bir hikmeti öğretir. Bu hikmetlere dayalı yaşama ölçütleri. bizi bir adım daha Ona ve Onun sünnetine yaklaştırmış olur. O bizim için her şeyiyle örnektir. Baba olarak örnektir, eş olarak örnektir, öğretici olarak örnektir ve yönetici olarak örnektir. Biz Müslümanlara düşen görev Hazreti Peygamber’i tanımak, anlamak ve hayatı Onunla anlamlandırmaktır. Müslümanlar hayatlarını, Onun hayat modeline güçleri yettiğince benzetmeye çalışmalıdırlar. Bu da, Onun yaşadığı insanî ve İslami Hayatı tanımayı gerektirir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün halkımızın Mübarek Mevlid Kandili’ni en halisane duygularımla kutlar, İslam Alemi ve tüm insanlık alemine sağlık, huzur ve bereket getirmesini, Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Altaç: “Ülkenin temel problemlerin çözümüne katkı sunacağız” Altaç: “Ülkenin temel problemlerin çözümüne katkı sunacağız”

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Av. Aydın Altaç, Parti olarak, Türkiye’deki bütün vatandaşların etnik kimlik ve dini inançlarına bakmadan eşit hizmet sunmak ve temel problemlerin çözümüne katkı sunacaklarının altını çizerek, “Bütün enerjimizi, Türkiye’deki huzur ve güven ortamının tesisi ve ekonomik anlamda kalkınması için harcayacağız” diye konuştu. Türkiye’de mevcut sorunların hiç birinin çözümsüz olmadığına işaret eden Altaç, “Yeter ki bizler çözüm idaresini ortaya koyabilelim.

Çözümün argümanlarını sağlıklı kullanabilelim. Ve toplumun beklentileri doğrultusunda da o adımları atabilelim” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz gün Partisinin Bolu Abant’ta yapılan Kurucular Kurulu ve İl Başkanları toplantısına katıldıktan sonra Diyarbakır’a dönen Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Av. Aydın Altaç, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Partisinin İl Başkanlığı binasında partililerle ve kurucu yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Altaç, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 “2 AYDA 37 İL BAŞKANI BELİRLENDİ”

 2 aylık bir parti olduklarının hatırlatan Başkan Av. Altaç, “2 ay içerisinde hem parti yürütme organlarını hem biz parti politika izleme kurullarını ve yine partinin değişik illerinden bugüne kadar 37 İl başkanımızı belirledik. Önümüzdeki dönemlerde de yine teşkilatların yapılanmasında kurulmasında arkadaşlarımız çok ciddi bir efor sağlıyorlar. Siyasi partilerin temel organlarından daha doğrusu en önemli organlarından bir tanesi teşkilatları sağlam ve güçlü olan ve sahada vatandaşla diyalog kurabilen partiler her zaman başarılı olmuştur. Biz bunun bilincinde ve farkındayız. Sayın Genel Başkanımızın da bu konuyu çok önemsediğini biliyoruz” diye konuştu.


“YAKIN ZAMANDA TÜRKİYE GENELİNDE TEŞKİLATLANDIRMAYI TAMAMLAYACAĞIZ”

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, “Yakın zamanda Türkiye’nin 81 İlinde teşkilatlanacaklarına değinerek, “Çok gecikmeden 6. Ya da 7. Ayda Partimizin büyük kongresini inşallah gerçekleştireceğiz ve ondan sonra Türkiye’de yeni bir siyasi parti olarak biz Türk siyasetine ve Türkiye’de yaşayan 83 milyon vatandaşımıza hizmet etmek için bütün gayret ve enerjimizle inşallah ortaya koyacağız. Türkiye’de şuan itibariyle siyaset kurumunun ciddi manada toplum nezdinde itibar kaybettiğinin farkındayız, biliyoruz. Yani bu siyasette kullanılan dilden tutun, siyasete atfedilen suçlamalar ve değişik yolları da hepimiz biliyoruz. Gelecek Partisi olarak, Türkiye’de bütün vatandaşlarımıza etnik kimlik ve dini inançlarına bakmadan herkese hizmet sunmak ve Türkiye’deki temel problemlerin çözümüne katkı sunacağız. Türkiye’deki huzur ve güven ortamının tesisi ile ekonomik anlamda kalkınması için bütün enerjimizi harcayacağız” dedi.


 “TÜRKİYE’DEKİ MEVCUT SORUNLARIN HİÇ BİRİ ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLDİR”

Türkiye’de mevcut sorunların hiç birinin çözümsüz olmadığını ifade eden Altaç, “Yeter ki bizler çözüm idaresini ortaya koyabilelim. Çözümün argümanlarını sağlıklı kullanabilelim. Ve toplumun beklentileri doğrultusunda da o adımları atabilelim. Ehil ve liyakatli kadroları bulup siyaset kurumunda değerlendirmek lazım” şeklinde konuştu.


“TEVAZUYU ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ”

İktidar Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanının yeni siyasi oluşum ve partilerin ölü doğuma benzetmesiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Altaç, Gelecek Partisi olarak hiçbir zaman başka bir siyasi partinin tüzel kişiliği ya da siyasi partilerde görev yapan yöneticilerle ilgili kötü bir laf sarf etmeyeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Tevazuyu hiçbir zaman elden bırakmayacağız. Türkiye’nin böyle üstenci, ötekileştirici dili kullanmayacağız. Türkiye’de maalesef siyasi ortamda bu dil çok kullanılıyor. Ve böylelikle biz vatandaşımızı gereksiz yere geriyoruz. Bunu kullanmayacağız. Hani siyasi partinin ölü doğduğuna ya da öleceğine aziz millet karar verecek. Bir siyasi partinin İl Başkanı ya da yetkili organlarından sorumlu bir kişinin böyle bir yorum yapması bence yakışıksız ve Türkiye’deki mevcut siyasi kulvardaki sorunlara da çözüm getirmiyor. Ama buna hiç şekilde kabul etmek mümkün değildir.


 VATANDAŞ BİZDEN EKONOMİK PROBLEMLERİ ÇÖZMEMİZİ BEKLİYOR

 Vatandaş bizden, birbirimizle uğraşacağımıza, birbirimizi itham edeceğinize, ülkedeki ekonomik problemleri çözmemizi bekliyor. Geçen ay ile bu ayki faturaları karşılaştıran vatandaşların tek gündemi ekonomik. Türkiye’de çok büyük bir güvensizlik problemi var. Hem ekonomi de, sağlıkta, adalette ulaşımda her alanda büyük bir güvensizlik ortamı var. Vatandaş siyasetçilerden bu sorunları çözmeyi bekliyor. Biz bu sorunların çözümüne talibiz. Kimsenin fikri ve düşüncesi bizi ilgilendirmiyor. Bu memleketin genel anlamda sorunları bunlar.

“DİYARBAKIR’IN TEMEL PROBLEMLERİNİ ÇÖZMEYE TALİBİZ”

Bunun yanında biz İl Teşkilatı olarak, Diyarbakır’ın temel problemlerini çözmeye çalışacağız. siyasetçilerin ebette ki en temel amacı iktidara gelmektir, ya da iktidarı bir şekilde iktidarın gücünü hizmet anlamda kullanmaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklama: HTS kayıtları açıklandığında kel görünecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklama: HTS kayıtları açıklandığında kel görünecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HTS kayıtlarıyla ilgili, “Bu konularla alakalı HTS kayıtlarının zamanlamaları çok önemli. Açıklandığı anda zaten artık kel görünecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

HTS KAYITLARI ORTAYA ÇIKTIĞINDA…

“Gündemde yer tutan başlıklardan biri, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları. MHP lideri Sayın Bahçeli bir çerçeve çizdi. “Yurtta Sulh Konseyinin asker ayağı yargılanıyor, sivil ayağı ortaya çıkarılsın” dedi. Bu noktada, Sayın Bahçeli’nin “Eğer bulamıyorlarsa bize yetki versinler biz buluruz” cümlesi dikkat çekici. CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu da “Devletin elinde HTS kayıtları var, açıklasınlar” diyor. Devletin elinde 15 Temmuz darbe girişiminin sivil ayağına dair bir bilgi, bulgu var mı?” sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konularla alakalı HTS kayıtlarının zamanlamaları çok önemli. Konseyin şu anda içinde olup dedikoduları yapılanlarla alakalı zannediyorum bu kayıtlar ortaya döküldüğünde Türkiye’de çok daha farklı bir hava eser ve esecektir. Bunun için bizim de biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Bu adımlar da atılacaktır. Böyle şu anda bazı şeyler açıklanmıyor diye her taraf süt limandır zannedilmesin. Açıklandığı anda zaten artık kel görünecektir” dedi.

ALTAÇ’TAN MÜBAREK REGAİP KANDİLİ MESAJI ALTAÇ’TAN MÜBAREK REGAİP KANDİLİ MESAJI

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam aleminin kandilini kutladı.


Bütün İslam Dünyası için önemli olan, içinde Regaip, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi’ni barındıran üç ayların başladığını belirten Altaç, Regaip Kandilinin, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni etti. Başkan Aydın Altaç yayımladığı mesajında, “İslam aleminde son derece önemli yere sahip olan kandil gecelerinin ilkini; perşembeyi cumaya bağlayan geceyi Regaib Kandili olarak idrak edeceğiz. Regaib kelime manası itibariyle isteme, arzulama ve meyletmeyi ifade etmektedir. Dolayısıyla Regaib Kandili’nde de anlamına uygun olarak Rabbimizin ihsanını diliyorum. Bu özel gecede, milletimiz için muhabbetin, sohbetin, samimiyetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Tüm hemşerilerimizin Regaip kandilini ve Mübarek üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

GELECEK PARTİSİ DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞINA AYDIN ALTAÇ GETİRİLDİ GELECEK PARTİSİ DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞINA AYDIN ALTAÇ GETİRİLDİ

Geçtiğimiz günlerde kurulan Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanlığına Aydın Altaç atandı. Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’unun Genel Başkanlığını yaptığı Gelecek Parti’nin, Diyarbakır İl Başkanlığına atanan Aydın Altaç, Bölge ve ülke gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Diyarbakır kamuoyunun yakından tanıdığı Aydın Altaç, şunları söyledi: 2023 HEDEFLERİMİZE YENİ BİR VİZYON VE SOLUK İLE ULAŞABİLİRİZ ‘Evvela, halkımızın bağrından kopmuş siyasi hareketimizin ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Ülkemizde siyaset mekanizması tıkanmış durumdadır. Aylardan bu yana, toplumun bütün kesimleriyle görüşerek istişarelerde bulunan bir dava ve devlet adamı Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, halkımızdaki yeni bir soluk ve heyecan taleplerini en yakından bilenlerden biridir. Yaptığı yurt gezilerinde, bu hususu altını çizerek dile getirmiştir. Yolsuzluklar, enflasyon ateşinin yükselmesi, Eğitimde yaşanan sıkıntılar, giderek artan işsizlik ve alım gücünün sürekli azalmasıyla beraber yaşanan yoksulluk, toplumu olumsuz etkilemektedir. Vatandaşlarımızın artık yüksek sesle dile getirdiği ‘yeni bir siyasi hareket ve heyecan’ gerekiyor söylemleri, çeşitli platformlarda da dile getirilmekte. Tam bu noktada uzun yıllar devletimizin en üst kademesinde başarıyla görev yapmış, Başbakanlık vazifesinde, vatandaşlarımızın haklı takdirine mazhar olmuş Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yeni bir siyasi hareketle halkımızın karşısına çıkması, sessiz çığlıkları mutlu etmiştir. Hareketimiz, dalga dalga Anadolu’ya yayılmakta. Bu duygu ve düşüncelerle, kurucular kurucusu olduğum Gelecek Parti’nin Diyarbakır İl Başkanlığını görevini bana tevdi eden Sayın Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, bütün parti yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Adanmışlık duygusuyla çıktığımız bu kutlu yolculukta, halkımızın sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretebilme noktasında, bütün gayretimizi sarf edeceğiz. Kimseyi hor görmeden, sorunlarıyla hemhal olacak ve onların hayır dualarını almak için, seferber olacağız. Sorunlarımızın üstesinden gelecek İnanç, Azim ve insan unsuru, kaynaklarımız ve umutlarımız var. Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyor, hareketimizin hayırlara vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum’.

Ensarioğlu’ndan Regaip Kandili Mesajı Ensarioğlu’ndan Regaip Kandili Mesajı

Memur-Sen Diyarbakır Şubesi İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, ’Üç Aylar ve Regaib Kandili’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Memur-Sen Diyarbakır Şubesi İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, mübarek Üç Aylar’ın başlangıcı olan Regaip Kandili’ni idrak etmenin sevincini ve gururunu yaşadıklarını belirterek, ‘Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan mübarek ayların başlangıcıdır. Bu mübarek gün ve gecelerde, birliğimiz ve dirliğimizin ne kadar önem taşıdığını daha iyi idrak etmemiz gerektiğini bilmemiz lazım’ dedi. Kandil günlerinin, yüce Rabbimiz ile olan bağlarımızın güçlendirilmesi ve bu manevi iklimden olabildiğince yararlanabilmemiz hususunda kaçırılmayacak fırsatlar sunduğuna dikkati çeken Nurhak Ensarioğlu, mesajında duygularını şöyle dile getirdi: ‘Bu mübarek gün ve gecelerin faziletinden en güzel şekilde istifade etmemiz gerekiyor. Bugün itibariyle, Üç Ayların kutsi iklimine ulaşmış bulunmaktayız. Bu mübarek gece Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) insanlığa ve bütün alemlere müjdelendiği müstesna bir gündür. Bizler de üç ayların Müslümanlar için ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını ve bu manevi ayların faziletlerinden istifade etmek için dua edeceğiz. Allah’a içtenlikle yönelenlerin affedilme ümitlerinin arttığı, müminlerin feyzi, rahmeti ve affedilmeyi gönülden arzuladıkları mübarek bir geceye kavuşmanın mutluluğu içindeyiz. Üç Ayların başlangıcı Regaip Kandili’nin de iyilik ve hoşgörü hislerinin güçlenmesine, millet olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha da kuvvetlenmesine vesile olmasını temenni ediyoruz. Bütün İslam Aleminin heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği, sevinçle karşıladığı rahmet, mağfiret ve bereket iklimine girmiş bulunmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle; Üç ayların, İslam âleminin ve milletimizin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olması temenni eder, tüm hemşerilerimin 3 aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ederim. Hayatımızda yeni sayfalar açarak, kardeşliğimizi kuvvetlendirmeye, hoşgörü, sevgi ve saygıyı elden bırakmamaya vesile olması dileğiyle, saygıdeğer halkımız ve tüm İslam aleminin nice hayırlı ve kutlu gecelere, huzur, barış ve sağlık içerisinde kavuşmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum’.

Ömer


Başkan Beyoğlu ev ziyaretlerine devam ediyor Başkan Beyoğlu ev ziyaretlerine devam ediyor

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ev ziyaretlerine devam ediyor.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ev ziyaretlerine devam ediyor.

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu, ilçeye bağlı mahalle ve semtlerde her gün esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Son olarak Yeniköy Mahallesi’nde yaşayan Çoban ailesini ziyaret eden Başkan Beyoğlu, ailenin 3’ü engelli 4 çocuğuna oyuncak dağıttı. Hediyelerini alan çocuklar Başkan Beyoğlu’na teşekkür ederek sarıldı.

Yatalak hastaya moral ziyareti

Başkan Beyoğlu, aynı mahallede yaşayan ve hastalığı nedeniyle yatağa bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışan Leyla Sadak’ı da evinde ziyaret ederek kendisine moral verdi. Başkan Beyoğlu, gördüğü tablodan çok etkilendiğini belirterek, “Bu tablo daha çok milletimizin içinde olmamız gerektiği mesajını bize veriyor. Biz de bunun gereğini yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler