• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

DİYARBAKIR GAP GENÇLİK VE KÜLTÜR EVİ’NDEN ‘ANLAMLI ETKİNLİK’

DİYARBAKIR GAP GENÇLİK VE KÜLTÜR EVİ’NDEN ‘ANLAMLI ETKİNLİK’
DİYARBAKIR GAP GENÇLİK VE KÜLTÜR EVİ’NDEN ‘ANLAMLI ETKİNLİK’

D.BAKIR- Diyarbakır GAP Gençlik ve Kültür Evi tarafından organize edilen ‘Mesafe’siz Şenlikler’ Temalı organizasyonlar devam ediyor. Bu kapsamda İlimize bağlı Kocaköy İlçesi’nde düzenlenen sunum, oldukça geniş bir katılımla yapıldı.

Etkinliğe Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çevre Bilincini Geliştirme Dernek Başkanı Prof. Dr. Hamdi Temel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, muhtelif okullara mensup Eğitimciler ve Öğrencilerin çocukların yanı sıra, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

SON DERECE ANLAMLI MESAJLAR VERİLDİ

Etkinliğe katılan Prof. Dr. Hamdi Temel, bu tür etkinliklerin oldukça faydalı sonuçlar verdiğini belirterek, şunları söyledi:
‘Etkinliği organize eden Diyarbakır GAP Gençlik ve Kültür Evi Müdürü Gülşah Kahraman başta olmak üzere, ekibine ve emeği geçen herkese, en kalbi duygularımla başarılar diliyorum. Kocaköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Bulut onun şahsında bütün Eğitim neferlerimizin bizlere gösterdikleri misafirperverlik ve yakın ilgiden dolayı da teşekkür ederiz’.

AMACIMIZ, BU KONULARDA FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Diyarbakır GAP Gençlik ve Kültür Evi Müdürü Gülşah Kahraman ise, etkinlik sonrası şunları söyledi: ‘Mesafe’siz Şenlikler’ kapsamında düzenlenen, ‘Plastik hayatlar ve İçilen plastikler ve Kanser’ Temalı çalışmamızda, gerçekten son derece olumlu mesajlar verildi.

Şenlikte, öğrencilerimiz ile çok güzel ve eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirildi, daha sonra öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıtıldı. Bunun yanı sıra, palyaço gösterileri ile, ilkokul öğrencilerimiz, hoşça vakit geçirdiler. Bu tür faydalı ve Eğitici içerikli programlarımızı, yıl boyunca devam ettirerek, çocuklarımızın hem eğlenmelerini, eğlenirken de öğrenerek, bu tür hassas konularda bilgi sahibi olmalarını hedefliyoruz.

GAP Gençlik ve Kültür Evleri, GAP Sosyo-Ekonomik Gelişim Programı Kapsamında 2001 yılından itibaren başlattığı çalışmalarını, geniş bir yelpazede sürdürmektedir.

Düzenlediğimiz projeler ve etkinliklerle, gençlerimize Mesleki beceri kazandırıcı programlar ile işsiz gençler ve çalışan gençlerin uzmanlaşmaları sağlanmakta, bunun yanı sıra, çok yönlü çalışmalar yapılmaktadır. 
Gençlerimizin karar alma süreçlerine ve toplusal yaşamda etkin katılımlarını sağlamak, sosyal gelişimlerini desteklemek, temel hedeflerimizden bazılarıdır. Bu hedefler doğrultusunda başlattığımız geniş kapsamlı projelerimiz devam etmektedir’.

GÜNÜN ANISINA, PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Etkinlik sonrasında GAP Gençlik Ve Kültür Evi Müdürü Gülşah Kahraman tarafından, günün anlam ve önemine ithafen, Prof. Dr. Hamdi Temel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut’a plaket takdimi sonrasında, etkinlik sona erdi.
 ÖZEL HABER:YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
KARDEŞLERİMİZİN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ KARDEŞLERİMİZİN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ

ERGANİ/Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Ergani İlçe Başkanı Mehmet Şükrü Sayan, Cuma akşamı yaşanan Elazığ merkezli deprem ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ‘depremzede kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz ve saralarını sarmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz’ şeklinde konuştu.

Ak parti Ergani İlçe Başkanı Mehmet Şükrü Sayan, mesajında duygularını şöyle dile getirdi:
‘Öncelikle Elazığ ve Malatya’da yaşanan elim deprem hadisesinde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor ve tüm halkımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.6.8 şiddetinde yaşanan üzücü hadisede, 41 vatandaşımız hayatını kaybetti. Elazığ merkez Üslü olan deprem, Diyarbakır İlimizin yanı sıra, ülkemiz genelinde geniş bir coğrafyada hissedildi. Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları, deprem bölgesine ulaşıp, gerekli insani ve tıbbi müdahaleleri yapmış, yapmaya da devam etmektedir. Bizler de Ak parti Ergani İlçe Başkanlığı olarak bir heyet oluşturup, hemen Elazığ vilayetimize intikal ederek, yaşanan gelişmeleri ve yapılan çalışmaları yakından takip ettik.
Elazığ Kültür parkında depremzede vatandaşlarımız için AFAD tarafından kurulan Çadırkent’te kalan vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Yanlarında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı kendileriyle paylaştık. Acılar paylaştıkça azalır. Bizler de depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya ve sorunlarıyla hemhal olma konusunda üzerimize düşen görevi yapmaya devam ediyoruz.


Ayrıca, hastanelerde tedavi gören yaralılarımızı da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Elazığ’da görev yapan kurum yetkilileri ile sürekli temastayız. Gelişmelerden an be an haber alarak, ona göre teyakkuzda bekliyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Cenabı Allah’tan, rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, bütün halkımıza, en kalbi duygularımızla geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Rabbim, her türlü afet, felaket ve musibetlerden, halkımızı ve ülkemizi muhafaza eylesin’.

ERGANİLİ LOKANTACI UZAN’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ ERGANİLİ LOKANTACI UZAN’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

ERGANİ/ Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde lokantacılık yapan Muzaffer Uzan, Elazığ depremi sonrası yaptığı sosyal paylaşımlar ve depremzede vatandaşları ağırlayarak, örnek bir davranış sergiledi.

Ergani’de uzun yıllardır faaliyet gösteren ‘Esentepe Lokantası’nın işletmeciliğini yapan, Muzaffer Uzan, depremin hemen sonrasında yaptığı paylaşımlarla, bu soğuk kış günlerinde, adeta vatandaşların içini ısıttı.

‘Sadece evimin değil, gönlümüzün kapıları da herkese açık’ diyen Muzaffer Uzan, şunları söyledi:‘Bilindiği üzere, merkez Üssü Elazığ’da, önceki gece elim bir deprem hadisesi yaşadık.
6.8 şiddetindeki deprem, Diyarbakır ilimizin yanı sıra Bölgemiz genelinde ve ülkemizin bir çok yerleşim biriminde hissedildi. Depremde 39 yurttaşımız hayatını kaybederken, şu ana kadar 45 vatandaşımız, deprem sonrası başlayan, Arama-kurtarma çalışmaları sonucunda göçükten sağ olarak kurtarıldı.

Depremzede kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. Elbette ki, böylesi zor günler, toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı günlerdir. Nitekim devletimiz depremden sonra olay yerine intikal ederek, gerekli çalışmaların startını verirken, vatandaşlarımız da kendi olanaklarınca yardıma koştular.
Cenabı Allah; yardımcı olan, dua eden herkesten razı olsun. Hepimiz onların acısına ortak olmak, dertlerini paylaşmak istiyoruz. Aziz vatanımızın hangi noktasında olursa olsun, hepimiz elimi