• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

DİYET MUTFAK İLE SAĞLIKLI BESLENME OLANAĞI

DİYET MUTFAK İLE SAĞLIKLI BESLENME OLANAĞI
DİYET MUTFAK İLE SAĞLIKLI BESLENME OLANAĞI

Kuşkusuz insan hayatının devam edebilmesi için beslenme ‘olmazsa olmaz’ şartlardan biri. Ancak şu da bir gerçek ki, özellikle içinde bulunduğumuz süreçte, sağlıklı beslenebilmek, neredeyse imkânsız hale geldi. Meyvelerin doğal olmayan yollardan büyütüldüğü, şeker, obezite, tansiyon gibi hastalıklar ile, sigara içme yaşının neredeyse ortaokul seviyesine kadar geldiği günümüzde, sağlıklı beslenebilmek için, kılı kırk yarmak gerekiyor.

İşte Diyarbakırlı Diyetisyen Bahar Altın, Bölgemiz genelinde ses getiren ve bir hayli beğenilen ‘Diyet Sepeti adı  verdiği diyet Mutfak projesi  ile sağlıklı ürünlerin servis yapıldığı iş yerinde, hem lezzet, hem de şifa dağıtmaya devam ediyor. Başarılı ve girişken Diyetisyen Bahar Altın, Güneydoğuda ses getiren diyet mutfak açarak, bir ilke imza attı. Diyetisyen Bahar Altın özellikle diyet yemeklerini yapmakta zorlanan, alışveriş yapmaya veya diyet listesini uygulamaya vakti olmayan insanlara, sağlıklı diyet yemeklerinin yer aldığı ‘yemek paketi’ hazırlıyor. Diyet yapmak isteyenlere kolaylık sağlamak adına Diyarbakır’da bir ilki gerçekleştiren Bahar Altın, ‘Diyet Mutfak’ projesiyle bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Son derece sağlıklı ve bir o kadar da besleyici gıdalar alabilmenin mümkün olduğunu belirten Altın, çalışmaları ve hedefleri hakkında şunları söyledi: ‘Diyet Mutfak, sadece zayıflama amacıyla değil, aynı zamanda hastalıklarla mücadele ettiğimiz süreçlerde, yeterli ve dengeli beslenme sağlama amacıyla hizmete açıldı. Bilindiği üzere, içinde bulunduğumuz süreçte, hepimiz her an türlü hastalıklara yakalanabiliyoruz. Halk arasında şeker diye tanımladığımız diyabet, obezite, kolesterol, tansiyon ve daha pek çok hastalık durumlarında, hem iyileştirici ve hem de sağlıklı beslenme olanağı sağlıyoruz. Diyet denince çoğumuzun aklına tatsız, tuzsuz, yağsız, lezzetsiz ve sadece zayıflamak için yapılan beslenme listeleri olarak biliyoruz. Latinceden dilimize geçen ‘Diyet’ sözcüsü, aslında kişiye özgü beslenme veya beslenme şekli anlamına gelir.

 Diyet, kişiye özel beslenme tarzı olup, diyette yasak yoktur. İşte tam bu noktada bizim yapmış olduğumuz için önemi ortaya çıkıyor. Şöyle ki, bizim kontrolümüzde en taze ve doğal ürünler ile yemeklerin kalorisini hesaplayıp, özel olarak paketleyerek, diyet yapmak isteyen kişinin adresine teslim ediyoruz. Yemeklerimizi FDA onaylı, mikrodalga uyumlu kapaklı özel kaplarda paketliyoruz. Yemekler 30 ile 90 saniye arasında bir sürede, kendi kaplarında mikrodalgada ısıtılabilir. 

DİYET MUTFAKTA, ADETA ‘YOK, YOK’

 Tabii bu durumda insanların aklına ‘Acaba Diyet Mutfak’ta benim sevdiğim yemeklerden var mı, ya da sevdiğim yemekleri diyet boyunca yiyebilir miyim?’ şeklinde sorular takılabilir. Neredeyse hiç bir kısıtlama olmadığı, fakat kesinlikle dengeli ve ölçülü olduğu bir sistem yer almaktadır. ‘Diyet yemekleri yapamıyorum, o yüzden de diyete başlayamıyorum’ şeklinde bize gelenler var. Diyet Mutfak olarak bu sorunu çözmek için kişiye özel olarak ‘Diyet Sepeti’ oluşturduk.

 KİŞİYE ÖZEL ‘DİYET SEPETİ İLE’ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR 

Yemeklerimiz, 3 ana, 2 ara öğün olmak üzere, 5 öğün şeklinde, tarafımızdan özenle ve profesyonel bir şekilde paketlenip adrese teslim edilmektedir. Ana öğünlerde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği yer almakta. Bu öğünler için de dolma, omlet, patates, steak et, tam buğday, lahmacun ve bunun gibi bir çok özgür yemekler var. Yemekler hazırlanırken, kontrol işlemlerini bizzat kendim yapıyorum. Ara öğünlerde ise, daha ziyade kalorisi düşük fit tatlılar yer almakta. Burada en önemli unsur, zayıflamak isterken sağlığından olmamaya dikkat etmek. Çevremizde maalesef bu tür örneklere rastlıyoruz.

Dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan birisi bünyemizin ihtiyaç duyduğu kalori miktarına göre yemekleri düzenleyebilmek. Yemeklerimiz en iyi şekilde pişirildikten sonra özenle, mikro dalgaya dayanıklı kaplar içinde muhafazalı bir şekilde, danışanlarımıza, yani bizden yardım talep edenlere gönderilmekte. Bu sayede, yoğun iş temposunda olan danışanlarımız, herhangi bir sıkıntıyı mahal vermeden, rahatça ısıtıp yiyebilmekteler. İnsanlar, özellikle yaşanan koşuşturma nedeniyle çoğu zaman sağlıklı beslenememekte, hazır yemekler yiyerek, beslenmek zorunda kalıyorlar. Dengesiz beslenme nedeniyle de, kısa zaman zarfında, kilo alma veya çeşitli hastalıklara yakalanma sorunları başlıyor. ‘Diyet Mutfak’ projemiz ile insanları bu sorunlardan kurtararak, hem sağlıklı ve hem de lezzetli yemekler yiyebilmelerine olanak sağlamak amacıyla, bu projenin startını verdim. İleride hedefimiz ‘Diyet Sepeti’ uygulamasını Bölgemiz genelinde yaşayan ve bu hizmete ulaşamayan insanlarımıza da ulaştırabilmek’.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
KARDEŞLERİMİZİN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ KARDEŞLERİMİZİN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ

ERGANİ/Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Ergani İlçe Başkanı Mehmet Şükrü Sayan, Cuma akşamı yaşanan Elazığ merkezli deprem ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ‘depremzede kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz ve saralarını sarmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz’ şeklinde konuştu.

Ak parti Ergani İlçe Başkanı Mehmet Şükrü Sayan, mesajında duygularını şöyle dile getirdi:
‘Öncelikle Elazığ ve Malatya’da yaşanan elim deprem hadisesinde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor ve tüm halkımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.6.8 şiddetinde yaşanan üzücü hadisede, 41 vatandaşımız hayatını kaybetti. Elazığ merkez Üslü olan deprem, Diyarbakır İlimizin yanı sıra, ülkemiz genelinde geniş bir coğrafyada hissedildi. Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları, deprem bölgesine ulaşıp, gerekli insani ve tıbbi müdahaleleri yapmış, yapmaya da devam etmektedir. Bizler de Ak parti Ergani İlçe Başkanlığı olarak bir heyet oluşturup, hemen Elazığ vilayetimize intikal ederek, yaşanan gelişmeleri ve yapılan çalışmaları yakından takip ettik.
Elazığ Kültür parkında depremzede vatandaşlarımız için AFAD tarafından kurulan Çadırkent’te kalan vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Yanlarında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı kendileriyle paylaştık. Acılar paylaştıkça azalır. Bizler de depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya ve sorunlarıyla hemhal olma konusunda üzerimize düşen görevi yapmaya devam ediyoruz.


Ayrıca, hastanelerde tedavi gören yaralılarımızı da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Elazığ’da görev yapan kurum yetkilileri ile sürekli temastayız. Gelişmelerden an be an haber alarak, ona göre teyakkuzda bekliyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Cenabı Allah’tan, rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, bütün halkımıza, en kalbi duygularımızla geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Rabbim, her türlü afet, felaket ve musibetlerden, halkımızı ve ülkemizi muhafaza eylesin’.

ERGANİLİ LOKANTACI UZAN’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ ERGANİLİ LOKANTACI UZAN’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

ERGANİ/ Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde lokantacılık yapan Muzaffer Uzan, Elazığ depremi sonrası yaptığı sosyal paylaşımlar ve depremzede vatandaşları ağırlayarak, örnek bir davranış sergiledi.

Ergani’de uzun yıllardır faaliyet gösteren ‘Esentepe Lokantası’nın işletmeciliğini yapan, Muzaffer Uzan, depremin hemen sonrasında yaptığı paylaşımlarla, bu soğuk kış günlerinde, adeta vatandaşların içini ısıttı.

‘Sadece evimin değil, gönlümüzün kapıları da herkese açık’ diyen Muzaffer Uzan, şunları söyledi:‘Bilindiği üzere, merkez Üssü Elazığ’da, önceki gece elim bir deprem hadisesi yaşadık.
6.8 şiddetindeki deprem, Diyarbakır ilimizin yanı sıra Bölgemiz genelinde ve ülkemizin bir çok yerleşim biriminde hissedildi. Depremde 39 yurttaşımız hayatını kaybederken, şu ana kadar 45 vatandaşımız, deprem sonrası başlayan, Arama-kurtarma çalışmaları sonucunda göçükten sağ olarak kurtarıldı.

Depremzede kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. Elbette ki, böylesi zor günler, toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı günlerdir. Nitekim devletimiz depremden sonra olay yerine intikal ederek, gerekli çalışmaların startını verirken, vatandaşlarımız da kendi olanaklarınca yardıma koştular.
Cenabı Allah; yardımcı olan, dua eden herkesten razı olsun. Hepimiz onların acısına ortak olmak, dertlerini paylaşmak istiyoruz. Aziz vatanımızın hangi noktasında olursa olsun, hepimiz elimizden gelen bütün gayreti gösterip, yardımcı olacağız.


Bizler de depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarma ve onların dertleriyle hemhal olma noktasında, evimizi depremzede kardeşlerimize açtık. Sosyal paylaşım sitelerinde duyurarak, depremde evleri yıkılan veya kullanılamaz durumda olan kardeşlerimize çağrı yaptık. Çağrımız sonrası gelen kardeşlerimizi ağırladık.

Bu vesileyle, buradan bir kez daha çağrı yapmak istiyorum. Kalacak yeri olmayan kim varsa, yirmi kişi kapasiteli, müstakil, kaloriferli, bahçeli evimizi, depremzede kardeşlerimize tahsis etmiş bulunmaktayız. İsteyen depremzede kardeşlerimiz, 0 535 522 2202 numaralı GSM telefonumdan bana ulaşabilirler.
Bu duygu ve düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza, bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, bütün ülkemize geçmiş olun dileklerimizi iletiyoruz’.

HABER: YILMAZ ACU

MEGA CENTER AVM İLE GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ LİDERLER DERNEĞİNDEN ORTAK YARDIM MEGA CENTER AVM İLE GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ LİDERLER DERNEĞİNDEN ORTAK YARDIM

D.BAKIR- Mega Center Alışveriş Merkezi Yönetimi ile Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği’nin ortaklaşa başlatmış olduğu ‘ELAZIĞ için #bendevarım Yardım kampanyasında’ toplanan yardımlar, depremzedelere ulaştırıldı.

Açıklamalarda bulunan Mega Center AVM Müdürü Mahmut Yıldızhan, şunları söyledi:‘Mega Center AVM ve Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Başkanı Hüseyin Diriarın, Yardımcısı İsmail Hakkı Ceylan ile Dernek Yöneticileri Hasan İmir ve Bayram Dinç tarafından Elazığ İlimizin Gezin ve Sivrice İlçeleriyle, Elazığ Merkez Mustafa Paşa Mahallesinde bulunan depremzede vatandaşlarımıza insani yardım malzemelerini ulaştırmış bulunmaktayız.

Bilindiği üzere merkez Üssü Elazığ olan deprem, hepimizi acılara boğdu e derinden sarstı. Bizler de Mega Center AVM ve Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği olarak harekete geçtik. İlk olarak Gezin İlçesinde çalışmalarda bulunan Diyarbakır İlimiz Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret ederek, depremzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaç duyduğu insani yardım malzemeleri hakkında bilgi aldık.

Ardından, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle, Hazar Gölü Sosyal Tesislerinde görüştükten sonra, netleştirdiğimiz yardım listemizi tamamlayarak, Gezin ve Sivrice İlçeleri ile Elazığ İl merkezinde bulunan vatandaşlarımıza ulaştırdık.

Kış mevsimi olması dolayısıyla, yardımlarımızda özellikle battaniye, kışlık kıyafetler ve çocuk bezi gibi ihtiyaçlara ağırlık verdik.
Bunun yanı sıra Elazığ İl merkezinde bulunan Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü yetkililerinin yönlendirmesiyle İl merkezinde bulunan ve depremde oldukça hasar gören Mustafa Paşa Mahallesi’nde iki yüzü aşkın depremzede vatandaşımıza Kışlık Giyim Malzemeleri, Battaniye, Atkı, Bere, çocuk bezi ve çocuk maması dağıttık.

GÖSTERİLEN HASSASİYETE NE KADAR TEŞEKKKÜR ETSEK AZDIR

Yardım malzemelerimizi temin etme noktasında, Mega Center AVM müşterilerimiz ile Dernek üyelerimize ve gönüllülerimize en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz.
Başlattığımız yardımlar, depremzede kardeşlerimizle oluşturduğumuz bir gönül köprüsü oldu. Yakın zamanda bu kardeşlik zincirine yeni halkalar ekleyeceğiz.
Depremzede vatandaşlarımıza, elimizden gelen bütün olanakları seferber ederek, önümüzdeki günlerde de yine yardımlarımıza devam edeceğiz.
Doğal afetlerden etkilenen vatandaşlarımız ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak için sivil toplum faaliyetlerimizi aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz.
Diyarbakır ve Bölgedeki sivil toplum kuruluşlarıyla da sürekli irtibat halindeyiz. Bizimle işbirliği yapmak isteyen bütün sivil toplum kuruluşlarına hem kapımız, hem de kalbimiz açıktır. 

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem hadisesi nedeniyle zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalışan vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze olsun sarabilmek, onların dertleriyle hemhal olabilmek noktasında, Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği işbirliği ile başlatılan yardım kampanyasında, Diyarbakır ve Bölgemiz halkının yapacağı yardımlar toplanarak, AFAD Koordinasyonu eşliğinde, depremzedelere ulaştırılmaya devam edecek. Gün birlik olma, dayanışma ve kardeşlik duygularıyla hareket etme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, elim deprem hadisesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Cenabı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz’.


HABER: YILMAZ ACU

Kadayıfçı Sıtkı Usta bir haftalık gelirlerini depremzedelere gönderecek Kadayıfçı Sıtkı Usta bir haftalık gelirlerini depremzedelere gönderecek

Kadayıfçı Sıtkı Altunbay, yine takdire şayan bir hayır işine daha gerçekleştiriyor. Elazığ ve Malatya’da yaşanan ve 39 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem sonrasında harekete geçen Kadayıfçı Sıtkı Usta, depremzede vatandaşlarımıza gıda maddeleri, çocuk bezi, çocuk maması, çocuk kıyafetleri, battaniye ve erzak gibi insani yardım malzemelerini içeren geniş kapsamlı bir yardım çalışması gerçekleştirecek. Açıklamalarda bulunan Kadayıfçı Sıtkı Altunbay , şunları söyledi:

‘DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZE KAYITSIZ KALAMAZDIK’

‘Bilindiği üzere, merkez Üssü Elazığ olan, Malatya başta olmak üzere Diyarbakır ve Bölgemizin yanı sıra, ülkemizin bir çok yerleşim noktasında hissedilen deprem felaketinde, 39 vatandaşımız vefat etmiş bulunmakta.
Öncelikle deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Cenabı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve bütün halkımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Elim deprem hadisesi sonrası, harekete geçerek, insani yardım malzemelerinden oluşan aracımızı, deprem bölgesine ulaştıracağız. Gıda maddeleri, çocuk bezi, çocuk maması, çocuk kıyafetleri, battaniye, elektrikli sobalar ve erzak gibi zaruri ihtiyaç malzemelerimizi depremzede vatandaşlarımıza dağıtacağız. Kış mevsimi olması dolayısıyla, ısınma sorunu olduğunu dikkate alarak, elektrikli soba ve battaniyelerin de olduğu yardım kolilerimizi hazırladık.
Cenabı Allah, maddi veya manevi anlamda yardımcı olan, gayret gösteren, destek veren başta devletimizin bütün kurumları olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşları ve hayır sever vatandaşlarımızdan razı olsun.

Bizler de Kadayıfçı Sıtkı Usta İşletmeleri olarak, depremzede vatandaşlarımıza, zorunlu ihtiyaç malzemeleri yollayarak, bir nebze de olsa yaralarını sarabilmeyi hedefledik. Acılarını paylaşıyoruz. Aziz vatanımızın evlatları olarak, depremzede kardeşlerimize yardım elini uzatmak hepimizin boynunun borcudur. Gün, birlik olma, birbirimizin yaralarını sarma günüdür. Kardeşlik zincirine yeni halkalar eklemek, yeni kardeşlik köprüleri kurmak için bugünden daha anlamlı bir gün olamaz. Kadayıfçı Sıtkı Usta İşletmeleri olarak, bu hayır kervanında biz de yer alacağız. Alacağımız hayır duaları, hepimiz için paha biçilemez değerde manevi birer hazinedir.
Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha, yüce Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyor, aziz milletimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz’.

İYİ PARTİDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ELİ İYİ PARTİDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ELİ

D.BAKIR- Önceki akşam yaşanan Merkez üssü Elazığ olan, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere, bölgemiz illerimiz ve ülkemizin geniş bir coğrafyasında hissettiğimiz deprem sonrası, göçük altında kalanları arama çalışmaları bu sabah da devam ediyor.


Bunun yanı sıra, depremin merkezi Üssü olan Elazığ’a yardımlar da gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı da, depremzedelere destek olmak için, başlattığı yardım kampanyasında topladıkları yardım malzemelerini, Elazığ’a yolluyor. Açıklamalarda bulunan İyi Parti Diyarbakır İl Başkanı Vecdin Ensarioğlu, şunları söyledi: ‘Öncelikle, deprem hadisesinde hayatını kaybedenlere, Yüce Rabbim’den rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyor ve tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Önceki gece merkez Üssü Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde, 35 yurttaşımız hayatını kaybederken, depremden hemen sonra başlatılan Arama-kurtarma çalışmaları sonucunda, enkazdan sağ olarak kurtarılan yurttaşlarımızın sayısı da 45’e yükseldi. Ülke olarak yastayız. Bu elim hadise sonrası, İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak, Elazığlı kardeşlerimize destek olmak, onların yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek gayesiyle, İl Başkanlığımızda ‘Kriz Masası’ oluşturduk. İl Teşkilatımızın organize ettiği, ‘Elazığlı depremzede kardeşlerimize yardım kampanyası’ kapsamında hazırlanan araçla birlikte, bu sabah yola çıkardık. Yardımlarımızı depremzede kardeşlerimize dağıtacağız inşallah. 350 adet battaniye, temizlik malzemeleri, çocuk bezleri, 30 koli temizlik malzemesi, 30 koliden oluşan çocuk bezi, gibi insani yardım malzemelerimizi, depremzede yurttaşlarımıza yollamış bulunuyoruz. Elbette ki, ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Yaşadığımız deprem hadisesi, hepimizi derinden üzdü. Böylesi günlerde, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla hareket ederek, birbirimizin yaralarını sarmaya ve dertleriyle hemhal olmaya çalışan milletimiz, gerçekten her zaman olduğu gibi kendisine yakışan bir duruş sergilemiştir. Bizler de İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı Parti olarak, böyle bir hadiseye kayıtsız kalamazdık. Cenabı Allah; devletimize ve milletimize zeval vermesin. Depremden hemen sonra, gerek AFAD, UMKE ve Sağlık Kuruluşlarımız, gerekse bütün Sivil Toplum Kuruluşları, özel kuruluşlar ile bireysel olarak yardım gönderen veya deprem bölgesine giderek, enkaz kaldırma çalışmalarına katkı sunan, bütün vatandaşlarımızdan, Allah razı olsun. Gün, birlik olma, dirlik içinde hareket etme günüdür. Acı hepimizin acısıdır. Kayıplar, hepimizin kaybıdır. Kalplerimiz depremzede kardeşlerimizle beraberdir. Bu duygu ve düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza, bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyor, bütün ülkemize geçmiş olun dileklerimizi iletiyoruz’.

‘DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZE YARDIMA HAZIRIZ’ ‘DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZE YARDIMA HAZIRIZ’

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Eski Başkanı İsmail Özşanlı, dün gece yaşanan Elazığ merkezli deprem ile ilgili olarak taziye ve geçmiş olsun mesajı yayınladı. MÜSİAD Eski İl Şube ve İş adamı İsmail Özşanlı, yazılı açıklamasında, 29 yurttaşımızın hayatını kaybettiği elim deprem hadisesinden dolayı, çok üzgün olduklarını belirterek, şunları söyledi: ‘Merkez üssü Elazığ olan, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere, bölgemiz illerimiz ve ülkemizin geniş bir coğrafyasında hissettiğimiz depremde hayatını kaybedenlere, Yüce Rabbim’den rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyor, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


Deprem sonucunda; 29 vatandaşımız hayatını kaybederken, gayret ve sabırla sürdürülen kurtarma çalışmalarında şu ana kadar 45 vatandaşımız, göçük altından sağ olarak çıkarıldı. Cenabı Allah’tan, ortak dileğimiz yeni can kayıplarının yaşanmaması, yaralı sayısının artmamasıdır. Bir kısmı yoğun bakımda olmak üzere, bini aşkın sayıda vatandaşımız da çeşitli hastanelerde tedavi altına altındalar. Merkez üssü Sivrice ilçesi olan deprem, Diyarbakır İlimizin yanı sıra, çevre İller dahil olmak üzere, oldukça geniş bir satıhta hissedildi. Diyarbakır İlimizde, bir vatandaşımızın deprem sırasında, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirirken, Elazığ’a en yakın konumda olan Çüngüş İlçemizde bazı binalarda hasar meydana geldi. Bu elim olay sonrasında, kurumsal olarak depremzede kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve her türlü desteği sağlamaya hazır olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Kuşku yok ki, gün birlik ve beraberlik içinde hareket etme, depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarma günüdür. Başta Elazığ ve Malatya olmak üzere, depremden olumsuz etkilenen yurttaşlarımıza yardıma hazırız. Depremde hayatını kaybedenlere, Cenabı Allah’tan, rahmet yaralılarımıza şifalar diliyoruz’.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler