• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

‘ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ, PARA DEĞİL HİZMETTİR’

‘ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ, PARA DEĞİL HİZMETTİR’
‘ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ, PARA DEĞİL HİZMETTİR’

D.BAKIR- Sultan Şeyhmus Külliyesi İşletmecisi Cebrail Acun, bazı çevreler tarafından gündeme getirilen gerçek dışı iddialar nedeniyle, yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, Sultan Şeyhmus’un torunları olarak, birincil hedeflerinin böylesine manevi değeri olan Sultan Şeyhmus Ziyaretine en iyi şekilde hizmet sunabilmek olduğunu belirten Cebrail Acun, şunları söyledi:

‘Bilindiği gibi, merhum Sultan Şeyhmus, Mardin’in en tanınmış velilerindendir. Sultan Şeyhmus Hazretleri Türbesinin bulunduğu külliye alanı, 2007- 2008 yılları arasında Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından onarılarak bugünkü görünümüne kavuşturulmuştur.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü onarımı yaptıktan sonra profesyonel bir yönetim olması açısından külliyeyi işletmesi için ihalesi açtı. Bizler de Sultan Şeyhmus’un torunları olarak, manevi hedeflerimiz doğrultusunda bu ihaleye girdik. İhaleye bizim dışımızda başka firmalarda katıldı. Şirketimiz, en yüksek kira bedelini teklif ederek hizmeti yapma hakkını elde etti. Bu süreçten sonra külliyedeki işlerin daha iyi gitmesi için bir araştırma yaptık bu araştırma neticesinde bazı hizmetlerin yapılması gerektiğine karar vererek, bunları yerine getirmeye başladık. Ancak bunları yapınca birçok zorlukla karşılaştık. Asla yılmadık ve hedeflerimizden vazgeçmedik. Çünkü biz yaptıklarımızın doğru olduğuna inandık ve sadece, Allah rızasını gözettik.

Külliye bahçesine yüzlerce ağaç diktik, böylelikle insanların çok daha rahat, ferah ve yeşil bir ortamda konaklamalarını hedefledik. Fakat ne acıdır ki, bu ağaçların bir kısmının tanımadığımız birileri tarafından kırıldığını görünce çok üzüldük. Çünkü külliyenin manevi havasını anlamayan insanların var olduğunu görmek, bizleri fazlasıyla üzdü.

Ayrıca, bir çok farklı çalışma gerçekleştirerek, külliyenin son derece rahat, temiz ve yemyeşil bir ortama kavuşması, esnaflarımızın rahatlıkla ticaretlerini yapmaları ve vatandaşlarımızın huzur içinde gelip gitmelerini sağlamaya çalıştık. Bu kapsamda, külliyenin her iki tarafında bulunan yollar ana caddeye kadar genişletilerek araç trafiğinin rahatlaması sağlandı. Ziyaret alanının duvar dışında kalan çevresi araç ve ziyaretçi güvenliği gözetilerek tamamı dikenli tel örgü ile çevrildi. Ziyaretin ana girişinden itibaren tarihi çeşmenin başına kadarki taş yol 2010 yılında doğal taşlarla kaplandı ve ışıklandırması yapıldı. Yıllardır atıl durumda bulunan otelin inşaatı tarafımızca yapılarak tarihi dokuya uygun olarak orijinal hali ile hizmete sokuldu.

Ziyaret girişi dışında derme çatma şekilde duran marketlerin tamamı otel binasının altına alınarak çevre kirliliği ortadan kaldırılıp otopark için alan açıldı ve ziyaretçilerin daha kolay ve rahat bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamaları sağlandı.
Ayrıca bu sayede ziyarette satış yapan esnaflarımız da dış koşullardan etkilenmeden daha temiz daha güvenli bir şekilde ticaretlerini yapma Fırsatı buldu. Türbenin zemininde halı yoktu, ziyaretçiler mecburen ayakkabıyla içeri giriyordu. Girişimlerimiz sayesinde ve hayırseverlerin desteğiyle türbenin tamamı Birinci Sınıf Cami halısıyla kaplandı. İçi, bir Cami titizliği ve temizliğiyle ile ziyaret edilebilir hale getirildi. Sultan Şeyhmus hazretlerinin türbesi orijinal ahşapla kaplandı ve manevi dokuya uygun hale getirildi. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla otel inşaatının içinde fırın inşa edildi.

Yaz Aylarında ortaya çıkan su sorununu çözebilmek için üç farklı noktaya su sondajı kurularak kesintisiz su kaynağı sağlandı. Ziyarete gelen vatandaşların araçları çok ciddi bir karmaşa yaratmaktaydı, biz de bu yoğun günlerde yaklaşık 20-25 görevli ile birlikte araçları neredeyse kibrit kutusu titizliğinde dizerek alanı kazanmaya ve insanların rahat bir şekilde araçlarına ulaşarak, giriş çıkış yapma ve ziyaretlerini gerçekleştirme fırsatı bulmasını sağladık. Pazar günleri binlerce insan türbeyi ziyaret ediyor. Etrafa ve yerlere atılmış kamyonlarca çöpü temizlemek için harcanan çabayı bir düşünün. Bu işi yapan insanlara ne kadar teşekkür etsek bile azdır.

Tabi bütün bu hizmetleri yapabilmek için insan gücünün yanısıra, mali güç gerekiyor ve bunu fedakârca yapan çalışanlarımızın tüm özlük hakları ziyadesiyle korunarak maaşları, sigorta primleri, yemek ihtiyaçları, tarafımızca karşılanarak hizmet verilmekte. Bu İnsanlar bedava çalışmayacaklarına göre bunlar için harcanan paranın da bir bütçeden karşılanması gerekiyor. İşte tam da bu noktada külliyeyi ziyaret eden ziyaretçilerimizden aldığımız 1 TL. wc ücreti, 35 TL. kesim ücreti ve 10 TL. hizmet bedeli dışında başka hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Ayrıca bu ücretler zaten belediye rayiç bedelleri gözetilerek ve resmi fişler basılarak vergiye tabi olacak şekilde tahsil edilmektedir. Ziyarete gelip aracını park eden ve piknik yapan vatandaşlarımızdan alınan bu 10 TL. ücret kesinlikle bu hizmetlerin yerine getirilmesi için kullanılmaktadır. Sosyal medyaya yansıdığı gibi giriş ücreti veya Namaz kılan kişilerden alınan ücret veya kişi başı ücret gibi beyanlar kesinlikle gerçek dışıdır.

Bu beyanı ortaya atan köyü niyetli kişileri, Allah’a havale ediyoruz. Ayrıca bu kişi ve kurumlar hakkında şirketimizin itibarını zedeleyici ve kamuoyuna yanıltıcı bilgi verdikleri için suç duyurusunda bulunma hakkımızı saklı tutmaktayız. Devamı halinde; ivedilikle avukatlarımız tarafından yasal yollara başvurulacaktır. Bizim niyetimiz, kesinlikle hiç kimseyle polemiğe girmek değildir. Amacımız, ziyarete gelen herkesin eşit, güvenli ve huzurlu bir şekilde, Hak ettiği hizmeti alıp, ziyaretini yapıp evine güvenle ve huzurla dönmesini sağlamaktır.

Bunun için de, bizlere ‘Allah razı olsun’ demeleri, bizim için yeter de artar bile. Bu niyetle atılması gereken bütün adımları atıyoruz atmaya da devam edeceğiz.
Maalesef ‘çamur at izi kalsın’ mantığıyla sosyal medyada klavye kahramanlığı yaparak bu işi farklı anlatmaya çalışan beyanları görüyor ve üzüntüyle karşılıyoruz. Aldığımız ücretlerin tamamı yasaldır ve hiçbir ticari amaç gütmemektedir. İçinden geçtiğimiz bu zor süreçte bulaşıcı pandemi dolayısıyla, zaten ziyaretçi sayısı, oldukça düşmüş durumda.

Bilindiği gibi zaten burası sezonluk olarak çalışan bir mekân. Dolayısıyla Ekim ayı ve mayıs ayı arasındaki süreçte kış şartları nedeniyle çok az ziyaretçi gelmekte ve bu aylarda şirketimiz maddi olarak zararına çalışmaktadır. Fakat bu süreçte yine bizler şirket olarak personel maaşı sigorta ve diğer giderler olmak üzere birçok masrafı kendi bütçemizden karşılıyoruz.

Ayrıca her yıl Vakıflar Genel Müdürlüğüne kira ödeyerek hizmeti sürdürmeye çalışıyoruz. 12 yıllık hizmet süremizde on binlerce insandan olumlu ve takdir edici sözler duyuyor olmanın mutluluğuyla yolumuza devam edeceğiz.

Bizi ilgilendiren kısım, türbeye ziyaret amacıyla gelen ve oranın Manevi değerine inanan herkes başımızın tacıdır. Onlara hizmet etmek, bize mutluluk vermektedir ve bu hizmetin binde birini yapamayacak birtakım kişilerin, hakkımızda attığı iftiraları kamuoyunun bilgisine sunuyor ve onları, Allah’a havale ediyoruz. Tüm duyarlı vatandaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖZEL HABER: YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Haşim Merdoğlu: “İtibar suikastına maruz kaldık” Haşim Merdoğlu: “İtibar suikastına maruz kaldık”

Özel Maarif Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Merdoğlu, sosyal medya ve basında kendisinin yüzlerce aileden kayıt parası aldıktan sonra kayıplara karıştığı yönündeki iddialara sert tepki gösterdi.

Merdoğlu, Sosyal medyadaki paylaşımlarda kullanılan “Vurgun” ve “Kaçma” kelimesi özellikle seçildiğini ifade ederek, “Sosyal medya yoluyla yapılan bu çirkin operasyonu, Diyarbakır halkı ve eğitim camiası nezdinde, aleyhime ve dahi okulumuza kalıcı bir algının oluşması cabası gütmektedir. Çok ciddi emek ve yıllarımızı verdiğimiz eğitim neferi olma gayretimiz acımasızca hedef alınmıştır” dedi.

“AHLAK DIŞI BİR OLAYDIR”

Bağlar Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun abisi olduğunu ifade eden Merdoğlu, iddiaları şöyle yanıtladı:

“Ancak kendisiyle ne geçmişte ne de şimdilik hiçbir ticari ilişkim bulunmamaktadır. Abimin üzerinden beni ya da benim üzerimden abimi karalamak, itibarsızlaştırmak tamamen ahlak dışı bir olaydır. Zira ibadet de suç da bireyseldir ve sadece kişiyi bağlar. Evet, ortaklarım var okulda; Dr. Abdulkadir Özel, Müteahhit Hasan Özak, Serbest Meslek Soner Çakar, Öğretmen Mustafa Tabıer, Mali Müşavir Cebrail Sular şahsımın da yüzde 27,5, yüzde 10, yüzde 5, yüzde 5, yüzde 2,5, yüzde 50 hissesi mevcuttur. Bu kadar ortaklı bir yapıda şahsımın ortaklıktan ayrılma kararının bu şekilde yansıtılması ve Belediye Başkanı kardeşi olarak benim ve eşimin hedef alınması elbette ki iyi niyetli bir tutum değildir.

“OKULUN KAPANDIĞI SÖYLEMLERİ GERÇEK DIŞIDIR”

Okulun kapandığı söylemleri tamamen gerçek dışıdır. Zira ben ortaklıktan ayrılmış olsam da okulun diğer ortakları ve idarecileri işlerinin başındadır ve gördüğünüz üzere okul açıktır.

“KURUMUMUZUN TÜM PARA GİRİŞ ÇIKIŞLARI RESMİDİR”

Kurumumuzun tüm para giriş çıkışları resmidir ve bankalar üzerinden gerçekleşir. Yapılan tüm ödemeler banka yoluyla fatura karşılığı yapılır. Altı yıldır bu kurumda ne şahsım ve aileme nede herhangi bir ortağıma paracık yapılmamıştır. Bütün muhasebe hareketlerimiz ilgili kişilere açıktır”

“PANDEMİ SÜRECİNDE 4 KİRA BORCUMUZA KARŞILIK İCRA GELMİŞTİR”

Merdoğlu, okula haciz geldiği iddialarına da açıklık getirerek, “Durumu açık ve net bir şekilde ifade ediyorum. Okulumuzun mülk sahibi ASİL İNŞ. LTD.ŞTİ.’dir. Kendileri ile yaptığımız kira anlaşması 21.650.000 TL’dir. Bunun 7.500.000 TL’Sİ resmi, 14.150.000 TL’si gayrı resmidir. Resmi olmayan kısım için kurum olarak kendilerine senet vermiş durumdayız. Pandemi döneminde toplam geciken 4 kiramız mevcuttur, toplam 86.600.000 TL kira borcumuza karşılık okula icra memurları gelmiş taşınır mallarımıza tedbir koyulmuştur. Buna tanıklık eden personeller ve velilerimiz endişeye kapılmıştır” dedi.

VELİLERE SESLENDİ: “LÜTFEN OKULUMUZUN YANINDA OLUN”

Haşim Merdoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdi buradan herkese sesleniyorum. Bu kuruma 250.000,000 TL yatırım yapan ve bu kurumu ayakta tutmak için tüm mal varlığını satan, kirada oturan ve altındaki arabaya kadar satıp bu okula koyan ben mi dolandırıcıyım? Yoksa 4 kira için şahsi ve aile fertlerimi tehdit eden mülk sahibi mi? (Bu aynı zamanda bir suç duyurusudur. Ben de bütün bunlardan yıldığım için ve ekonomik olarak da tükendiğim için okulun ortaklığından ayrıldım. Ancak okul devam ediyor ve tüm velilerimizden istirhamımdır, lütfen okulumuzun yanında olun. Bir kez daha rantın kazanmasına, emeğin yok olmasına izin vermeyin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli Ayasofya açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli Ayasofya açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ayasofya’nın hangi amaçla kullanılacağı konusu Türkiye’nin egemenlik hakları ile ilgilidir. Yeni bir düzenleme ile Ayasofya’nın ibadete açılıyor olması ülkemizin egemenlik hakkı kullanımından ibarettir. Bu konuda görüş belirtmenin ötesindeki her türlü tavrı ve ifadeyi bağımsızlığımızın ihlali olarak kabul ederiz” dedi.

Millete Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay’ın Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesini sağlayan 1934 tarihli Bakanlar kurulu düzenlemesini iptal ettiğini belirterek, kendilerinin de buna dayanarak çıkarttıkları Cumhurbaşkanlığı düzenlemesi ile Ayasofya’nın yeniden cami olarak hizmete açılmasını sağladıklarını belirtti. Erdoğan, “Böylece Ayasofya 86 yıl aradan sonra yeniden Fatih Sultan Mehmed Han’ın vakfiyesinde belirttiği şekilde cami olarak hizmet vermeye başlayabilecektir. Bu kararın milletimize, ümmete ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“24 Temmuz 2020 Cuma günü cuma namazı ile birlikte Ayasofya’yı ibadete açmayı planlıyoruz”

Kültür ve Turizm Bakanlığının konunun idari ve teknik hazırlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığının da dini işleri ile ilgili çalışmalara başladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müze statüsünden çıkması ile birlikte Ayasofya Camii’ne ücretli giriş uygulamasını kaldırıyoruz. Tüm camilerimiz gibi Ayasofya’nın kapıları da yerli ve yabancı, Müslim ve gayrimüslim herkese sonuna kadar açık olacaktır. İnsanlığın ortak mirası olan Ayasofya, yeni statüsüyle herkesi kucaklamaya çok daha samimi, özgün şekilde devam edecektir. Hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz 2020 Cuma günü cuma namazı ile birlikte Ayasofya’yı ibadete açmayı planlıyoruz. Dolayısıyla 24 Temmuz’a kadar tüm milletimden camideki çalışmalarımızın süratle yürüyebilmesi, bir an önce hazırlıkların bitmesi için ziyaret veya gelip görme gibi bir telaşın içine girmenin doğru olmayacağını aziz milletime hatırlatmak istiyorum. Zira aldığım bazı haberler çerçevesinde içeride ve dışarıda görüntü vermek, gösteri yapmak, bunlar doğru değil. İnşallah 24’ünde burada hep birlikte cuma namazımızı kılar, Ayasofya’yı her şeyi ile bitmiş olarak ibadete açarız. İçeride bazı eksiklikler var, bu eksikleri de bu arada gidermiş olacağız ve 6 ay gibi bir süre içinde yapacağımız bazı hazırlıklar var, onları da bu süre içinde bitireceğiz. Burada öyle bir hazırlıklar yapıyoruz ki, bu hazırlıklar içinde Müslim, gayrimüslim, Hristiyan dünyasından kim gelirse gelsin, hepsi geldiği zaman burada yapılan dedikoduların olmadığını, tam aksine bizler ecdadımızdan devraldığımızdan mirası nasıl geleceğe taşıyacağımızın da en güzel örneğini vereceğiz. Herkesi ülkemizin yargı ve yürütme organları tarafından Ayasofya kararına saygılı olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

“Ayasofya’nın ibadete açılıyor olması ülkemizin egemenlik hakkı kullanımından ibarettir”

Uluslararası alanda bu konuda ortaya konan her türlü görüşü anlayışla karşılayacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ancak Ayasofya’nın hangi amaçla kullanılacağı konusu Türkiye’nin egemenlik hakları ile ilgilidir. Yeni bir düzenleme ile Ayasofya’nın ibadete açılıyor olması ülkemizin egemenlik hakkı kullanımından ibarettir. Türkiye Cumhuriyetinin bayrağı neyse, başkenti neyse, ezanı neyse, dini neyse, sınırları neyse, 81 vilayeti neyse Ayasofya’nın vakfiyesine uygun şekilde camiye dönüştürülmesi hakkı da odur. Bu konuda görüş belirtmenin ötesindeki her türlü tavrı ve ifadeyi bağımsızlığımızın ihlali olarak kabul ederiz. Şuanda hemen arkamda dev bir vakfiyename var. Bu Fatih’in vakfiyenamesidir. Bu vakfiyename içinde ne varsa o bizim için asıldır. Türkiye olarak nasıl diğer ülkelerdeki ibadet mekanları ile ilgili tasarruflara karışmıyorsak biz de tarihi ve hukuki haklarımıza sahip çıkma konusunda aynı anlayışı bekliyoruz. Üstelik bu öyle 50-100 yıllık değil, tam 557 yıllık haktır. Şayet bugün inanç odaklı bir tartışma yapılacaksa, bunun konusu Ayasofya değil, dünyanın dört bir yanında her geçen gün tırmanın İslam düşmanlığı ve yabancı nefreti olmalıdır. Türkiye’nin kararı sadece kendi iç hukuku ve tarihi hakları ile ilgilidir. Bu kararın arkasında duran tüm siyasi partilere ve liderlerine, STK’lara, milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Derya Yetim

YILAN HİKAYESİNE DÖNEN, YOL SONUNDA YAPILDI YILAN HİKAYESİNE DÖNEN, YOL SONUNDA YAPILDI

D.BAKIR- Uzun yıllardan beridir, adeta yılan hikâyesine dönen Diyarbakır Merkez İlçe Yenişehir Dönümlü Mahallesinin, asfalt yol çalışması jet hızıyla tamamlandı.

Bugüne kadar bir çok defalar, yazılı ve görsel basına da konu olan Yenişehir ilçesine bağlı 450 Evler kavşağı ile Dönümlü mahallesini birbirine bağlayan ve devamında yaklaşık olarak dokuz, on Köy grup bağlantılı yolun hemen başlangıcında bulunan Özel Canseven Koleji’nin kurucusu ve İş adamı Hamit Canseven’in uzun uğraşları ve yoğun girişimleri sonucu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanan yol, hizmete girdi.

Aynı zamanda Güneydoğu Eğitim ve Araştırma Derneği Genel Başkanı olan Eğitimci ve iş adamı Hamit Canseven, konuyla ilgili olarak Haber merkezimize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Uzun yıllardan beridir, bu güzergâhta hizmet sunan Özel Canseven Kolejinin Kurucu Müdürüyüm.

İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDER HALE GELMİŞTİ

Bahse onu olan yerin yol yapım çalışması ile ilgili mahalle sakinlerinin, çalmadıkları kapı, gitmedikleri yetkili kalmamıştı. Hatta defalarca Yerel ve ulusal basına bile konu olan bu güzergâhtaki yol adata birçok işyeri için kapanma sebebi olduğu gibi, birçok hastalığı da içinde barındırıyordu.

Daha önceki Belediye yönetimleri ve yetkililere bildirilmesine rağmen herhangi bir ıslah çalışması dahi yapılmamış, her seferinde türlü mazeretlerle geçiştirilerek, bölge halkı ve güzergâh esnafları görmezden gelinmişti.

Yeni gelen Valimiz Sayın Münir Karaoğlu’nun talimatı ile yolun temizlenip Asfaltlanması, iki gün gibi çok kısa bir süre içinde tamamlandı.
Böylelikle halka hizmetin, Hakk’a hizmet olduğu düsturuyla yola çıkanların, gerçekten hizmetin sözle değil, gerçek manada icraatla olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Şahsım ve Şahsıma bağlı Özel Kurumlarım adına, temsil Ettiğim Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ve bağlı olduğum kuruluşlarımızın adına, mahalle sakinlerimiz ve bütün bölge esnafımız adına, Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanımız Kendal Okutucu’ya ve Asfalt Şube Müdürümüz Sayın Hanifi Kaymak beye, en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz.

Gerçekten halka hizmetin, Hakk’a hizmet olduğu şiarını nihayet Sayın Valimizin başkanlığında bu defa gördük.

Son 24 saatte korona virüsten 22 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 22 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 22 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 282’e yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 22 kişi korona virüsten hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 5 bin 282’e yükseldi. Bugün toplam 49 bin 302 test yapılırken, bin 41 yeni vaka tanısı konuldu, toplam vaka sayısı ise 208 bin 938 oldu. Bugün 2 bin 219 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı da 187 bin 511’e yükseldi. Toplam entübe hasta sayısının 406, toplam yoğun bakım hasta sayısının ise bin 172 olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bazı büyük kentlerde en yüksek haftalık vaka sayıları salgının 5. haftasında görülmüştü. Tedbirlerle bunu düşüşler izledi. 13 ilimizde en yüksek haftalık vaka sayılarına son 1 ay içinde veya yeni ulaşılmaktadır. Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır” ifadelerini kullandı.

30 KİŞİLİK HUKUK ORDUSU İLE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ. 30 KİŞİLİK HUKUK ORDUSU İLE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ.

Mil Sağlık Sen Genel Başkanı Şenol Gemici sağlık çalışanları için her alanda mücadele ettiklerini ifade ederek, “Üyelerimizin çalışma hayatında hak ve menfaatlerini korumak için hareket ediyoruz” dedi. Genel Başkan Gemici; Biz üyelerimiz için sendikacılık anlayışıyla yola çıktık.

Mesleğimiz için Geleceğimiz için Çocuklarımız için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sizlerin her platformda yanında olan sendikamız, hukuki alanda da 30 avukat ile sizlerin yanında. Siz değerli Mil Sağlık Sen üyelerimizden gelen yardım talepleri değerlendirdikten sonra Hukuk Komisyonu marifetiyle destek mekanizması işletilecek bu destek hukuki bilgilendirme aşamasından, dava açma sürecine kadar olabilecektir.

 Ancak sistemin sağlıklı işleyebilmesi ve sizlere optimal fayda sağlayabilmesi için her türlü hukuki destek içerikli yardım taleplerinizi öncelikle sendikamız işyeri, ilçe yada il temsilcimize iletmeniz gerekmektedir.

Talepleriniz ivedilikle değerlendirildikten sonra gerekli hukuki görüş oluşturulup, tarafınıza en kısa zamanda dönüş sağlanacaktır ifadelerini kullandı. Gemici üyelerimizin çalışma hayatında hak ve menfaatlerini korumak için çalışmalarımız ve mücadelemiz aralıksız devam edecektir diye konuştu.

Başkan Beyoğlu geleceğin hafızlarını ziyaret etti Başkan Beyoğlu geleceğin hafızlarını ziyaret etti

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde uygulanan Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hafızlık eğitimi alan öğrencileri ziyaret etti.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde uygulanan Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hafızlık eğitimi alan öğrencileri ziyaret etti.

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde uygulanan Örgün Eğitim İle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hafızlık eğitimi alan öğrencilere moral ziyareti gerçekleştirerek geleceğin hafız adaylarıyla beraber çeşitli etkinliklere katıldı. Okulun çevre düzenlemesini yapıp fiziki koşullarını iyileştirerek model bir eğitim kurumu haline getiren Başkan Beyoğlu, okula ve öğrencilere verdiği çeşitli desteklerle de okul idaresinin ve velilerin takdirini kazandı. Okul yöneticileri ve veliler, eğitime sağladığı destekler nedeniyle Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti. 40’ı yatılı olmak üzere 100 öğrencinin hafızlık eğitimi aldığı okuldaki ziyarete AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer de katıldı.

Sınıflara girerek öğrencilerle tek tek görüşen Başkan Beyoğlu, birbirinden yetenekli ve başarılı hafız adaylarının okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetini ilgiyle dinleyerek zaman zaman kendisi de öğrencilere eşlik etti. Renkli görüntülerin yaşandığı ziyarette çeşitli öğütler verdiği öğrencilere başarılı olmaları halinde hediye ve ödül sözü de veren Beyoğlu, daha sonra geleceğin hafız adaylarıyla beraber tabldot servisle yemek yedi.

“Buradan milli ve manevi değerlere bağlı bireyler çıkacak”

Öğrencilerin ve okul idaresinin yakın ilgi gösterdiği Beyoğlu, bugüne kadar verdikleri destekleri artırarak devam ettireceklerini söyledi. Beyoğlu, “Cumhurbaşkanımız eğitim ve öğretime, çocukların geleceğe sağlıklı temellerle hazırlanmasına büyük önem veriyor. Çocuklarımızın bu yaşta dini ve manevi eğitim alması, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i öğrenmesini geleceğimiz adına çok anlamlı buluyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana gerek bu okulumuza gerekse diğer okullarımıza çevre düzenlemesi, fiziki koşulların düzeltilmesi, giyim ve kırtasiye olmak üzere her alanda destek verdik. Buradan geleceğin nesillerine yön verecek, milli ve manevi değerleri aşılayacak eğitimciler yetişecek. Bu tablo bizi çok mutlu ediyor. Eğitime yapılan yatırım demek insana yapılan yatırım demektir. Bu anlayışla devletimizin bize sağladığı imkanlarla eğitime destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Beyoğlu, öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldıktan sonra ayrıldı.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler